Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy wiesz jakie artykuły elektryczne są niezbędne w Twoim domu?

Instalacja elektryczna stanowi istotny element budynku, także mieszkalnego. To od niej zależy funkcjonowanie całego domu. Składają się na nią specjalistyczne urządzenia i podzespoły, a ich zintegrowaniem i montażem zajmują się doświadczeni elektrycy. Czy wiesz jakie artykuły elektryczne są niezbędne w Twoim domu i które z dostępnych w sprzedaży ułatwiają wykonanie codziennych czynności? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by zawsze trafnie wytypować odpowiedni osprzęt elektryczny!

Podstawowe artykuły elektryczne

Instalacja elektryczna to zespół elementów połączonych ze sobą przewodami, przez które przepływa prąd. Za prawidłowe działanie tego systemu odpowiada rozdzielnica. Pozostały osprzęt instalacyjny można podzielić na grupy do mocowania oraz do łączenia.

W gospodarstwach domowych korzystasz najczęściej ze sprzętu instalacyjnego przeznaczonego do łączenia z instalacją elektryczną odbiorników o małej mocy. Takie artykuły elektryczne są nie tylko niezawodne, ale także praktyczne. Możesz je bowiem bez problemu rozłączyć, gdy pojawi się taka konieczność. Należą do nich przedłużacze zwijane, złączki zaciskane, listwy zasilające, paski LED, przedłużacze różnego typu, styki pomocnicze oraz kable energetyczne o dowolnych parametrach. O tym, ile elementów zostanie użytych i jak duża będzie rozdzielnica, decyduje stopień rozbudowania instalacji elektrycznej w konkretnym domu.

Przewody elektryczne oraz gniazda wtykowe

W domach wyodrębnia się obwody elektryczne oświetlenia, gniazda wtykowe o ogólnym przeznaczeniu, gniazda wtyczkowe do łazienek, urządzeń elektrycznych kuchennych oraz gniazda do odbiorników, jakie wymagają zabezpieczenia indywidualnego. Żeby mogły one działać sprawnie, musisz zaopatrzyć się w takie artykuły elektryczne jak przewody. Przekrój przewodów zawsze uzależniony jest od konkretnego obwodu.

Elementy, które możesz dobierać nie tylko pod kątem użyteczności, ale też estetyki to łączniki światła. Dzięki nim możesz sterować dowolnymi obwodami, a jako że są widoczne, to możesz dobrać je na przykład do stylu wybranego pomieszczenia. Na długich korytarzach albo na schodach sprawdzą się łączniki schodowe lub impulsowe, pozwalające zapalać i gasić światło z kilku miejsc. W łazienkach i kuchniach można podłączyć łączniki odporne na wilgoć, o klasie IP 44. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zawsze korzystaj z porad elektryka albo wskazówek umieszczonych przy opisach produktów z tej kategorii.