Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy warto korzystać z płatności cyklicznych?

Jeśli musisz regularnie płacić konkretną sumę dla danego odbiorcy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z płatności cyklicznych. Pozwalają one na znaczne uproszczenie całego procesu, minimalizując ryzyko zapomnienia o wpłaceniu pieniędzy. Na czym dokładnie polega ich działanie i czy warto z nich korzystać?

Czym są płatności cykliczne?

Płatności cykliczne są dokonywane w równych odstępach czasu na tę samą kwotę. Dzieje się to automatycznie, bez konieczności ich potwierdzania przez właściciela konta. Musi on jednak wyrazić zgodę na ich uruchomienie i jednorazowo wpisać odpowiednie dane.

Płatności cykliczne sprawdzają się doskonale w sytuacji, gdy co miesiąc lub co rok musisz płacić określoną kwotę. Mowa tu m.in. o ratach kredytu. Zwykle są one stałe, a samodzielne pilnowanie comiesięcznych wpłat bywa bardzo czasochłonne. Wystarczy ustawić płatność cykliczną, a pieniądze będą przelewane na dany rachunek automatycznie co wybraną liczbę dni. Taka usługa przyda się także w przypadku wielu innych subskrypcji, na przykład abonamentu za telewizję czy telefon. W razie konieczności możesz przerwać cykl płatności m.in. w sytuacji, gdy zrezygnujesz z danego abonamentu lub spłacisz zobowiązanie.

Jakie są zalety płatności cyklicznych?

Płatności cykliczne to bardzo wygodne rozwiązanie. Z tego powodu trafia ono w gusta użytkowników, którzy chcą przede wszystkim oszczędzić czas i ułatwić sobie wykonywanie nawet kilkunastu przelewów w trakcie miesiąca.

Płatności cykliczne oferowane m.in. przez Przelewy24 mają wiele zalet. Wśród nich można wyróżnić:

  • brak możliwości zapomnienia o płatności,
  • oszczędność czasu na samodzielnym robieniu przelewów,
  • łatwość zarządzania budżetem,
  • konieczność wpisania danych dotyczących przelewu tylko raz,
  • bezpieczne przelewanie pieniędzy,
  • automatyczne opłacanie stałych zobowiązań.

Płatności cykliczne sprawdzają się jedynie w sytuacji, gdy przelewasz regularnie dokładnie tę samą sumę pieniędzy. Jeśli tak nie jest, konieczne okazuje się skorzystanie z innej usługi, pozwalającej na stworzenie gotowego szablonu i uzupełnienie jedynie kwoty. Taką opcję znajdziesz m.in. na stronie https://www.przelewy24.pl/. To tak zwany przelew zdefiniowany.

Wady płatności cyklicznych

Płatności cykliczne mają znacznie więcej zalet niż wad. Nie są jednak dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy na Twoim rachunku często brakuje pieniędzy. Trzeba bowiem pamiętać, że w sytuacji, gdy na koncie nie ma odpowiedniej sumy, płatność nie zostanie zrealizowana. Konieczne okazuje się także rezygnowanie ze stałych płatności na bieżąco, gdy skończy się umowa z operatorem lub spłacisz zobowiązanie. Jeśli zapomnisz to zrobić, kolejnego miesiąca znów zostaną pobrane pieniądze z Twojego konta.

Jeśli jednak planujesz płacić tę samą kwotę dla tego samego odbiorcy przez co najmniej kilka miesięcy, warto uruchomić płatności cykliczne. W ten sposób odciążysz się z konieczności pamiętania o obowiązku wpłacenia konkretnej sumy danego dnia miesiąca.