Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy to na jaką kawę decydujesz się o poranku jest podyktowane Twoim charakterem?

Najczęstszą odpowiedzią na pytanie o potrzebę regularnego picia kawy jest pobudzenie. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez dawki szklanki kofeiny, to nie należysz do wyjątków. Są też tacy, którzy piją kawę jedynie ze względów smakowych. Czy zastanawiałeś się jednak czy twoje wybory kofeinowego napoju są uwarunkowane Twoim charakterem?

Powiedz, jaką kawę pijesz, a powiem Ci, kim jesteś

Przeprowadzone w Indiach badania psychologiczne wykazały zależności pomiędzy typem osobowości a wyborami kawy.

  • kawa czarna jest najbardziej lubiana przez czarne charaktery. To osoby określano jako konkretne i bezpośrednie. Czarny trunek zwykle wypijają w pośpiechu i dalej biegną przez życie.
  • Caffe latte to rodzaj kawy, którym raczą się nim zazwyczaj osoby empatyczne, które pragną zaznać w życiu wygody.
  • Kawa bezkofeinowa to najczęstszy wybór osób lubiących kontrolę. Panowanie nad sytuacją i swoim życiem daje im poczucie sprawczości.

Czy tego rodzaju kawowe stereotypy rzeczywiście mają coś wspólnego z prawdą? Ciężko powiedzieć. Ale coś w tym jest, że kawa mocniejsza o wyższej zawartości kofeiny może bardziej interesować osoby, które lubią używki i pija kawę w celu pobudzenia. Z kolei bardziej łagodne gatunki kaw prawdopodobnie są wybierane przez te osoby, które po prostu kochają aromat kawowego napoju.

Pozytywne aspekty picia kawy

Kawa określana jest mianem używki, co kojarzy się raczej negatywnie. Jak w każdym przypadku, to dawka czyni truciznę. Korzystanie z ziaren, które posiada dobra palarnia kawy, w rozsądnych dawkach nie powinno być wyjątkowo szkodliwe.

Jak wiadomo kofeina ma zarówno dobry jak i zły wpływ na organizm. Skupiając się na prozdrowotnych aspektach można wymienić co najmniej kilka istotnych argumentów. Między innymi zawarte w kawie aromaty kojąco wpływają nie tylko na nastrój, ale i uspokajają psychikę. Kofeina szybko podnosi ciśnienie, dzięki czemu niweluje bóle głowy.

Efektem jej spożywania jest przyspieszona praca serca, co pozwala na natychmiastowe rozprowadzenie tlenu po narządach wewnętrznych. Polifenole zawarte w ziarnach opóźniają procesy starzenia, a nawet zapobiegają wielu chorobom układu krążenia.

Podsumowanie – od naszego samopoczucia oraz indywidualnych preferencji zależy to po jaką kawę sięgniemy

Podsumowując, czy rzeczywiście wybór porannej kawy można łączyć z charakterem i samopoczuciem? Prawdopodobnie tak. Jeśli jesteśmy zmęczeni i szukamy kofeinowego pobudzenia będziemy wybierali mocniejszą kawę.

Jeśli z kolei zależy nam głównie na smaku małej czarnej to z większym prawdopodobieństwem sięgniemy po delikatniejszy gatunek kawy. Tak czy inaczej jest to oczywiście pewne uogólnienie i wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. Grunt, żeby wybrać taką kawę np. kawa ziarnista sklep, która nam po prostu smakuje.

Źródło zdjęcia:
polinaloves / Shutterstock.com