Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sekrety grzywki na bok

Zapewne każda kobieta choć raz w swoim życiu wpadła na pomysł zaszalenia ze swoją ówczesną fryzurą i zafundowania sobie grzywki na bok. Z początku prosty pomysł, wydał się jednak skomplikowany, gdy na drodze stanęły nam pytania. Do jakiej długości włosów pasuje grzywka na bok? Układać ją na lewo, czy na prawo? Jak o nią dbać? Grzywka gładka, czy cieniowana? Dzisiaj poznamy największe sekrety jednej z najmodniejszych fryzur i odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w tym temacie.

Jak ją nosić?

Zwykło się mówić, że grzywka na bok pasuje praktycznie każdemu i choć jest w tym dużo prawdy, tak warto znać niektóre fakty.

Dla osób z trójkątnym kształtem twarzy najbardziej pasować będzie delikatna, długa grzywka, która nieco złagodzi ostre rysy twarzy.

Mając okrągłą twarz, warto postawić na gładką grzywkę, lekko zaczesaną na bok, ponieważ grzywki cieniowane nie będą w tym wypadku najlepiej wyglądać.

Przy kwadratowym kształcie twarzy warto wspomnieć o subtelnych i asymetrycznych grzywkach, ponieważ ten typ nie przepada za wszelakimk grzywkami.

Posiadacze owalnej twarzy nie mają się akurat o co martwić, ponieważ do ich kształtu twarzy pasuje niemal każdy rodzaj grzywek, w tym także i ta na bok.

Jeżeli mówimy o długości grzywki, to przy długich włosach z pewnością sprawdzi się także i długa grzywka, która doda romantycznego, dziewczęcego i delikatnego wyglądu, natomiast mając krótkie włosy, warto nieco zaszaleć i postawić na bardziej ekstrawagancką grzywkę, która z pewnością doda naszemu stylowi charakteru.

Warto wspomnieć, że cieniowanie grzywki może zależeć od gęstości włosów. Im bardziej są one rzadkie, tym większe problemy (takie jak łamliwość, czy rozdwojenie końcówek) mogą się pojawić. Warto zwrócić na to uwagę przy wybieraniu stylu obcięcia grzywki.

Jak ją pielęgnować?

W pielęgnowaniu grzywki nie ma tak naprawdę nic trudnego. Należy jedynie pamiętać, aby regularnie ją podcinać, żeby nie sprawiała kłopotu w codziennym życiu i wyglądała dobrze. Jeżeli natomiast zauważymy odstające kosmyki, warto sięgnąć po odżywkę, piankę lub olejek, który pomoże w ich ułożeniu.

Mówiąc o układaniu grzywki na bok, warto mieć w zanadrzu parę trików. Z pewnością pomocna przyda się suszarka z ciepłym powietrzem, które nakierowujemy na grzywkę aby w ten sposób ją ułożyć przy pomocy grzebienia. Chcąc ją lekko zakręcić przyda się lokówka, lub wałek przy suszeniu.

Jaką fryzurę dobrać?

Grzywka sama w sobie to jedynie dodatek do fryzury. Chcąc postawić na klasykę, warto znać niektóre fryzury. Jedną z bardziej nowoczesnych jest bob z grzywką na bok. Dodaje on świeżości i nowoczesności naszemu wyglądowi. Kolejnym takim przykładem są cieniowane włosy długie lub półdługie (także z grzywką na bok) dodające charakteru. Dla osób, które lubią sprawiać wrażenie tajemniczych lub lekko niedostępnych dobrym pomysłem może być lekkie zasłonięcie części twarzy poprzez grzywkę.

Na kim się wzorować?

Jedną z ważniejszych zalet grzywki na bok jest to, że jest niesamowicie modna i popularna nie tylko wśród zwykłych ludzi, ale także gwiazd, takich jak: aktorzy, piosenkarze, modele, dziennikarze, itd. Wiele osób korzysta z tego trendu, albo eksperymentuje z nim na różne sposoby. Wśród gwiazd, które najczęściej można spotkać w takiej fryzurze warto wymienić: Emme Stone, Rihanne, Care Delevingne, Małgorzate Kożuchowską czy Anne Hathaway.

A co z mężczyznami?

Panowie także nie raz decydują się na grzywkę na bok. U nich jednak ta pielęgnacja wygląda nieco inaczej. Przy układaniu włosów przydatnym okazuje się żel lub wosk. Warto zaznaczyć, że dla mężczyzn lubujących się w bardzo krótkich włosach, nagłe ich zapuszczenie i zrobienie grzywki może końcowo okazać się niekomfortowe i przeszkadzać w życiu codziennym. Ponad to, półdługa grzywka u facetów, zasłaniająca lekko brew i na pozór niechlujnie ułożona, często dodaje uwodzicielskiego i ponętnego wyglądu.

Podsumowując – grzywka na bok jest jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur, która odpowiednio dobrana i pielęgnowana, potrafi wiele zmienić w naszym wyglądzie, dodając mu świeżości. Należy pamiętać, aby dbać nie tylko o samą grzywkę, ale przede wszystkim o całe włosy. Chcąc zdecydować się na taki krok, warto też zawsze podpytać fryzjera o rodzaje grzywki, które mogą nam pasować.