Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rozmowa o seksie i fantazjach z partnerem: Porady, jak zacząć i utrzymać otwartą komunikację

Bliskość, intymność, szacunek i wzajemne wsparcie są niezbędne do udanego partnerstwa. Spełnienie w życiu seksualnym jest także jednym z ważniejszych czynników wpływających na dobre relacje. Brak erotyki zwykle negatywnie wpływa na związek. Poczucie własnej wartości jest również osłabione, gdy jeden z partnerów ma wrażenie, że jest mniej atrakcyjny i pożądany przez ukochaną osobę. W ten sposób może dojść do ochłodzenia całego związku.

Seks jest ważnym spoiwem związku

Jeśli para nie jest zadowolona z seksu, to taka sytuacja prawie zawsze prowadzi do napięcia. Kłótnie narastają, a miłość słabnie. Partnerzy niestety bardzo niechętnie lub rzadko rozmawiają o takich problemach. Powstaje błędne koło rosnącego niezadowolenia i braku pożądania. Myśli o rozstaniu z powodu braku seksualności lub zanikającej namiętności stają się coraz częstsze. Można jedna tego uniknąć. Decyzja o rozstaniu powinna być ostatecznością. Najpierw warto zacząć rozmowę z partnerem. Liczy się szczerość. Seks nie powinien być tematem tabu, bo przecież jest to forma wyznania miłości. Każdy ma fantazje erotyczne, o których zazwyczaj nie mówi partnerowi. Taka rozmowa może wiele zmienić i sprawić, że związek wkroczy na zupełnie inny poziom. Nie ma się czego bać. Szczera rozmowa o seksie z partnerem jest lepsza przecież od rozmowy ze specjalistą lub od rozstania i zaczynania wszystkiego od nowa.

Jak zacząć otwartą komunikację o seksie i fantazjach erotycznych?

Seksualność jest nadal czymś, co wywołuje wstyd, a dla wielu osób jest podstawowym elementem trwałej satysfakcji w związku. W rzeczywistości wiele zaburzeń seksualnych opiera się na braku komunikacji. Gdzie i kiedy najlepiej rozmawiać o seksie? Na pewno nie w łóżku. Eksperci twierdzą, że taka rozmowa powinna odbyć się w neutralnym miejscu. Można umówić się z ukochaną osobą na spacer lub stworzyć odpowiednią atmosferę w domu. Kolejną kwestią jest znalezienie odpowiednich słów. Dobrym pomysłem jest zaproponowanie, aby każdy z partnerów ułożył na początku po trzy pytania. Najważniejsze jest to, aby podczas rozmowy nie wstydzić się i mówić otwarcie o tym, czego brakuje, o czym się marzy i jakie się ma oczekiwania. Seks nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie. Partnerzy spełnieni seksualnie dogadują się dużo lepiej w życiu codziennym. Na takiej bliskości związek może dużo zyskać.

Spełnienie w seksie to spełnienie w związku

Aby związek funkcjonował w długiej perspektywie dobrze, partnerzy muszą ze sobą rozmawiać o wszystkim. Eksperymentowanie w łóżku może przynieść wiele satysfakcji i przyjemności. Jednak trzeba się komunikować. Równie ważne jest urozmaicenie. Podczas igraszek można wcielić się w jakieś role, a przy tym poprzebierać. Partnerka może włożyć strój niegrzecznej dziewczynki, co z pewnością podgrzeje atmosferę. Po udanym seksie człowiek jest odprężony i czuje, że może wszystko. W związku najważniejsza jest uczciwość i ważne jest podejmowanie wspólnych decyzji. Tylko w ten sposób powstaje relacja oparta na zaufaniu, w której można polegać na sobie nawzajem. Ważny jest też efekt zaskoczenia, który dodatkowo spotęguje doznania seksualne.