Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na czym polega i jak przebiega profesjonalna wycena przedmiotów?

Bardzo często mamy problem z określeniem wartości jakiejś rzeczy, co utrudnia chociażby jej sprzedaż albo ubezpieczenie. W takich przypadkach najlepiej zgłosić się po pomoc do rzeczoznawcy, który określi cenę przedmiotu – jak taki proces wygląda?

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalną wycenę?

Stare pamiątki, o których nie wiadomo, czy są jeszcze cokolwiek warte, dzieła sztuki, odziedziczone unikalne bibeloty, zabytkowa biżuteria albo przedmioty kolekcjonerskie – jest bardzo wiele sytuacji, w których warto się skonsultować z rzeczoznawcą by zyskać pewność co do faktycznej wartości posiadanej rzeczy. Mając profesjonalną wycenę łatwiej taki przedmiot sprzedać bez finansowej straty, przydaje się to także w sytuacjach, gdy coś chcemy ubezpieczyć albo nie wiemy, czy od otrzymanego w spadku dobra nie trzeba zapłacić podatku.

Wycena nie musi się ograniczać wyłącznie do podania materialnej wartości. Klient może w ten sposób dowiedzieć się czegoś więcej o posiadanym przedmiocie, poznać jego historię, poprzednich właścicieli, nazwisko twórcy – zdobycie takich informacji na własną rękę bywa czasochłonne i trudne, ale dla specjalistów to znacznie łatwiejsze zadanie.

Jak wygląda wycena?

Rzeczoznawca dokonujący wyceny przedmiotu posiada stosowną wiedzę z zakresu historii, sztuki, kultury, archeologii, konserwowania zabytków. Przedmiot jest poddawany wnikliwej analizie, co pozwala precyzyjnie określić jego rynkową wartość oraz możliwość sprzedaży. Oględzin dokonuje się w siedzibie rzeczoznawcy lub u klienta w domu, pojawiła się także możliwość wyceny online, oferowana przez valuepedia.co W jaki sposób można to zrobić przez internet?

Jest to bardzo proste, bo wystarczy przesłać zdjęcia przedmiotu oraz jego opis. Zdjęcia powinny być wyraźne, w wysokiej rozdzielczości, przedstawiające daną rzecz z różnych stron i kątów. W opisie wymienia się wszystkie charakterystyczne cechy przedmiotu, stopień zużycia, podpisy, nietypowe detale, można też dołączyć dokumentację, potwierdzającą np. rodowód albo autentyczność dzieła sztuki. Na wycenę czeka się 48 godzin i jest ona przesyłana w formie PDF.