Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Lody w rożku czy na patyku? Jakie lody lubimy bardziej?

Prawdopodobnie nie ma na świecie osoby, która w letnie, upalne dni nie marzy o porcji pysznych lodów. W sklepach czeka na nas bogata oferta: lody w rożku, na patyku, w kubeczku, a także pyszne lody wodne. Jakie lody lubimy najbardziej?

Dlaczego kochamy jeść lody w lecie?

Gdy temperatura za oknem jest bardzo wysoka, znacznie wzrasta sprzedaż lodów w sklepach. Wówczas najlepiej sprzedają się przede wszystkim lody na patyku, rożki, a także inne rodzaje lodów impulsowych. W większych sklepach i hipermarketach rośnie również sprzedaż opakowań familijnych, przeznaczonych do spożycia w domu.

Lody kupujemy nie tylko ze względu na ich słodki smak. Zależy nam przede wszystkim na uczuciu ochłody, które odczuwamy w czasie konsumpcji. Ulga w czasie upału, przyjemność, jaka wiąże się z beztroskim smakiem dzieciństwa, a także serotonina, którą wytwarza nasz organizm w czasie jedzenia lodów sprawiają, że bardzo chętnie sięgamy po tego typu desery.

Lody w rożku

Lody w rożku są pozycją uwielbianą zarówno przez dzieci, jak i dorosłych lubiących klasyczne smaki. Ich największą przewagą nad lodami na patyku jest znacznie prostsza konsumpcja, która ułatwia delektowanie się smakiem deseru nawet w najbardziej upalne dni, gdy lody szybko topnieją. Zmniejsza to również ryzyko ubrudzenia ubrania podczas jedzenia, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Co więcej lody w rożku świetnie sprawdzają się, gdy oprócz ochłodzenia się w upalny dzień chcemy nieco bardziej zaspokoić nasz głód. Dzieje się tak, ponieważ lody w rożkach są przeważnie bardziej sycące niż zwykłe lody wodne czy na patyku.

Lody na patyku

W tym segmencie zdecydowanie króluje różnorodność. Zarówno wśród ilości sprzedanych sztuk, jak i wśród wprowadzanych na rynek nowości, lody na patyku królują wśród lodów kupowanych pod wpływem impulsu. Znacznie bardziej aktywna jest również konkurencja na rynku.

Lody na patyku są także najbardziej rozpoznawalnym typem ze wszystkich lodów impulsowych. Dla wielu Polaków pierwszym skojarzeniem na pytanie o znane marki lodów będą głównie te na patyku, jak Grand, czy popularne w tym sezonie Lody Ekipa.

Lody wodne

Lody wodne świetnie sprawdzają się zwłaszcza w czasie upałów, by zaspokoić pragnienie i szybko przynieść uczucie ulgi. Doskonale spełniają swoją rolę w procesie nawadniania, zwłaszcza, gdy temperatury wynoszą powyżej 30 stopni. Dodatkowo, wiele lodów wodnych posiada kwaśny, owocowy smak, który jednoznacznie kojarzy nam się z orzeźwieniem.

Lody w kubeczkach

W ofercie producentów lodów impulsowych można znaleźć również desery w innych formach, takie jak lody w kubeczkach. Są one bardzo chętnie kupowane przez pracowników w biurowcach, którzy mają ochotę na odrobinę ochłody w przerwie w pracy. Wszystko ze względu na możliwość wygodnej, powolnej konsumpcji.