Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie środki piorące wybrać do domowego użytku?

Utrzymanie ubrań i tekstyliów w nienagannej czystości to pragnienie każdej gospodyni. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie środków piorących do rodzaju tkaniny. Jednak różnorodność dostępnych na rynku formuł nie ułatwia tego zadania. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który sprawi, że wybór będzie znacznie łatwiejszy.

Poznaj rodzaje środków piorących dostępne na rynku

Oferta produktów przeznaczonych do prania jest niezwykle bogata. Pomimo iż nadal jednym z najczęściej wybieranych artykułów pozostają proszki, to coraz chętniej sięgamy po inne dostępne formuły.

Żele, płyny i kapsułki

Pośród najbardziej popularnych środków piorących należy wymienić żele i płyny oraz kapsułki. Ich płynna forma doskonale sprawdza się podczas krótkich cykli, gdy zależy Ci jedynie na odświeżeniu ubrań. W tych przypadkach proszki nie zawsze ulegają całkowitemu rozpuszczeniu, szczególnie jeśli Twoja pralka ma programy 15 lub 30-minutowe. Warto jednak wspomnieć, że każda z formuł posiada taką samą skuteczność i doskonale radzi sobie nawet z silnymi zabrudzeniami, dlatego z powodzeniem możesz stosować te produkty zamiennie. Dodatkowo każdy z nich został podzielony pod względem zastosowania na preparaty przeznaczone do bieli i kolorów.

Orzechy piorące

Wśród nowatorskich rozwiązań warto natomiast wymienić orzechy piorące. Produkty te są całkowicie naturalne, dlatego szczególnie polecamy je osobom, które cierpią na alergię. Pomimo dużej delikatności dla skóry, są niezwykle skuteczne w walce z zabrudzeniami i plamami wszelkiego rodzaju.

Chusteczki do prania

Innymi przykładami środków piorących o specjalnym zastosowaniu są chusteczki do prania. W zależności od rodzaju mają konkretne zadanie. Produkty przeznaczone do bieli ochronią Twoje ubrania przed szarzeniem. Chusteczki do prania kolorów zapobiegają zafarbowaniu odzieży, natomiast te do czarnego zabezpieczą tkaniny przed utratą intensywnych barw.

Odplamiacze

Odplamiacze są dostępne w formie mydła, żelu, płynu lub proszku. Ich głównym zadaniem jest walka z intensywnymi zabrudzeniami, które wniknęły na tyle głęboko we włókna tkaniny, że nie poradzą sobie z nimi klasyczne produkty do prania odzieży.

Jak sprawić, by pranie zachowało piękny zapach na długo?

Zapewne, jak wiele osób, lubisz zapach świeżo wypranych ubrań. Niestety większość środków piorących nie ma tyle intensywnego aromatu, aby przetrwał dłuższy czas. Jeśli zależy Ci, by odzież zachowała zapach na dłużej, zastosuj dodatkowo płyn do płukania lub perełki zapachowe.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]