Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wiosna w ogrodzie – sprawdź, jaki sprzęt ogrodniczy będzie Ci potrzebny

Zakończenie okresu zimowego to czas, kiedy Twój ogród i grządki potrzebują uwagi. Wraz z nadejściem wiosny konieczne jest przeprowadzenie wielu prac. Właśnie teraz powinieneś przyciąć pędy, posadzić nowe rośliny, usunąć pierwsze chwasty i spulchnić ziemię, abyś w kolejnych miesiącach mógł cieszyć się zachwycającym wyglądem ogrodu. Jakie prace wykonać i jaki sprzęt ogrodniczy będzie Ci potrzebny? Podpowiadamy!

Jakie prace w ogrodzie powinieneś wykonać w najbliższym czasie?

Marzec i kwiecień to moment, kiedy rośliny budzą się do życia, najczęściej dni są coraz cieplejsze, a przymrozki występują już tylko sporadycznie. W tym czasie powinieneś odkryć zabezpieczone na zimę byliny, aby umożliwić im swobodny wzrost i rozwój. Uważaj jednak, aby silne wiosenne słońce nie uszkodziło nowych pędów, dlatego stopniowo wydłużaj czas ich ekspozycji na promienie słoneczne. Jeśli w swoim ogrodzie hodujesz drzewa i krzewy liściaste, jest to dobry okres na przygotowanie ich do nowego sezonu. Powinieneś wyciąć stare, chore i uszkodzone gałęzie oraz przerzedzić zbyt gęste korony. Dzięki temu Twoje rośliny zaczną wytwarzać młode i zdrowe pędy.

Wiosną powinieneś również zadbać o trawnik i przydomowe rabaty. Warto delikatnie zagrabić pozostałości zaschniętych liści oraz inne elementy naniesione zimą przez wiatr. Dzięki temu pobudzisz źdźbła trawy do lepszego wzrostu. Również rabaty potrzebują przekopania lub napowietrzenia za pomocą kultywatora. Zbita ziemia nie ułatwia wzrostu i rozwoju roślinom, co może mieć niekorzystny wpływ na ich późniejszy wygląd.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Wiosna to doskonały czas, aby nawieźć i odżywić rośliny. Jeśli w pierwszych tygodniach nowego sezonu dostarczysz im odpowiednią ilość składników odżywczych, to w późniejszym etapie na pewno odwdzięczą Ci się swoim zachwycającym wyglądem. Czyż nie przyjemnie jest zażywać odpoczynku na świeżym powietrzu w miłym otoczeniu?

Zaopatrz się w niezbędny sprzęt ogrodniczy

Efektywne przeprowadzenie prac w ogrodzie nie jest jednak możliwe bez zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt ogrodniczy. Koniecznie zadbaj o to, aby mieć pod ręką najpotrzebniejsze przyrządy takie jak sekator, grabie, kultywator, łopatka czy opryskiwacz. Niektóre z nich przydadzą Ci się podczas dbania o ogród również w późniejszych miesiącach. Dobrej jakości akcesoria nie tylko ułatwią Ci zadanie, ale sprawią, że prace ogrodowe staną się relaksującym zajęciem, które będziesz wykonywał z przyjemnością.