Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zwiększyć swoje szanse na tańsze OC?

Niektórzy kierowcy płacą za polisę OC kilkaset złotych. Rekordziści znajdują ubezpieczenie samochodu nawet za 206 zł! Z kolei inni muszą za nie zapłacić ponad 1000 zł albo więcej. Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC? Jakiego narzędzia warto użyć do znalezienia polisy w korzystnej cenie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu musi je wykupić. Część kierowców decyduje się także na autocasco, które chroni również w przypadku kradzieży. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dobrowolnych ubezpieczeń, koniecznie trzeba zapoznać się z warunkami polisy zapisanymi w OWU. W artykule https://porownywarka-oc-ac.pl/porady-ubezpieczeniowe/odszkodowanie-z-ac/ znajdziesz niezbędne informacje o wypłacie odszkodowania z polisy AC!

6 rzeczy, które pozwolą znaleźć tańsze OC

Co wpływa na cenę OC? Dlaczego niektórzy za nie płacą więcej, a inni mniej? Na wysokość ubezpieczenia wpływ ma wiele czynników. Ubezpieczyciele starają się oszacować szanse wystąpienia szkody na podstawie danych właściciela pojazdu, parametrów samochodu i sposobu jego użytkowania.

Jednym z ważnych aspektów jest historia ubezpieczeniowa kierowcy. Jeśli od wielu lat ubezpiecza on auto, a do tego nie spowodował w tym czasie żadnej szkody, to może liczyć na zniżki. Dlaczego? Jego historia potwierdza, że jest on bezpiecznym kierowcą i budzi zaufanie, co zwiększa szanse na tańsze OC.

Co jeszcze powinien zrobić właściciel pojazdu, który chce dać sobie szansę na tańsze OC? Oczywiście tak jak w przypadku innych produktów, powinien on porównać różne oferty! Dlaczego ma wybrać pierwszą z nich, na którą trafi? Dzięki porównywarce ubezpieczeń otrzyma on oferty z różnych firm ubezpieczeniowych.

Zakup polisy online ma wiele plusów. Można ubezpieczyć samochód bez wychodzenia z domu o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo kierowca decydujący się na kupno ubezpieczenia przez internet może liczyć na zniżki. Na przykład LINK4 oferuje 7% zniżki, natomiast w TU AXA można otrzymać nawet 15% rabatu na zakup polisy!

Gdy kierowca zdecyduje się na kupno OC przez internet, to będzie miał do wyboru rozłożenie składki na raty – zazwyczaj dostępne są 2, 4, a czasami nawet 12 rat. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli stać go na zapłacenie z góry za ubezpieczenie. Dlaczego? Zapłacenie z góry za ubezpieczenie jest tańsze niż wzięcie polisy na raty.

Jeśli właściciel pojazdu chce rozszerzyć zakres ochrony samochodu, to może zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia. Bez względu czy wybierze autocasco, NNW czy assistance, najtaniej zawsze wychodzi kupienie ubezpieczeń w pakiecie!

Co jednak z młodymi kierowcami, którzy nie mają wypracowanych zniżek? Powinni oni pomyśleć o współwłasności z zaufaną osobą, która ma bogatą historię ubezpieczeniową. Oczywiście takie rozwiązanie niesie ze sobą także ryzyko – w razie spowodowania wypadku przez młodego kierowcę, ten bardziej doświadczony może również stracić swoje zniżki.

Dlaczego warto poznać porównywarkę ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń to narzędzie, które pozwala w szybki i wygodny sposób znaleźć ubezpieczenia. Co najważniejsze, w jednym miejscu można znaleźć oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy wypełnić prosty formularz. Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć? Czy podawanie danych osobowych jest konieczne?

Zacznijmy od bardziej palącej kwestii – podanie danych osobowych jest opcjonalne i może zwiększyć liczbę ofert. Nie trzeba ich jednak wpisywać, wystarczy odpowiedzieć na pytania z kilku kategorii. Po pierwsze dotyczą one właściciela pojazdu: wiek, miejsce zamieszkania, historia ubezpieczeniowa.

Dla ubezpieczycieli ważne są także parametry samochodu. Znaczenia ma marka oraz model. Liczy się także pojemność silnika i konkretna wersja auta. W trzeciej sekcji odpowiada się na pytania związane ze sposobem użytkowania pojazdu, czyli o liczbę współwłaścicieli, o dodatkowych kierowców czy miejsce parkowania.

Po wypełnieniu formularza następuje kalkulacja, po której kierowca otrzymuje listę ofert uszeregowaną od najtańszej. Przy każdej propozycji ubezpieczenia znajdują się jej szczegóły, z którymi można łatwo się zapoznać.

W każdej chwili kierowca może sprawdzić pakiety z dodatkowymi ubezpieczeniami. Wystarczy, że zaznaczy je w odpowiednim miejscu. Jeśli interesują Cię przykłady, w jakich cenach znajdowali ubezpieczenia inni kierowcy, to odwiedź stronę https://porownywarka-oc-ac.pl/porady-ubezpieczeniowe/najtansze-oc/. Znajdziesz tam niezbędne informacje, ale także wiele danych.

Dowiesz się między innymi, jacy kierowcy mogą liczyć na najtańsze ubezpieczenia na podstawie sprawdzonych statystyk z realnych wyszukań polis w porównywarce. Warto to sprawdzić choćby z ciekawości – może przepłacasz za swoje ubezpieczenie OC?