Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Gdzie warto wyjechać na styczniowe wakacje?

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc, dlatego też wiele osób w tym czasie decyduje się na zorganizowanie wypoczynku pod palmami i całkowitą zmianę klimatu. Jest wiele miejsc, w których można nie tylko wypocząć, ale również zaznać morskich kąpieli oraz promieni słońca. Warto sprawdzić, gdzie na wakacje w styczniu można wyjechać, by cieszyć się udanymi wczasami.

Gdzie wyjechać na styczniowe wakacje?

Poszukując wakacji w zimie, wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie na wakacje w styczniu warto wyjechać, by nie przepłacać. W poszukaniu gorącej aury i możliwości kąpieli warto wybrać Egipt, który w styczniu jest destynacją stosunkowo tanią. Bardzo ciepła aura panuje w Maroko, na Cyprze, a także na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli ktoś lubi umiarkowane temperatury, w styczniu powinien zarezerwować wakacje na Maderze. W okresie stycznia organizowane są także wyjazdy do Grecji, Turcji czy Tunezji – w państwach tych nie jest tak gorąco, jednak idealnie np. na wakacje mające na celu zwiedzanie zabytków architektonicznych, jak i podziwianie cudów natury. Gdzie na wakacje w styczniu – ta kwestia zależy również od tego, jak spędzamy wakacje.

Egzotyka

Gdzie na wakacje w styczniu? Do wyboru mamy także państwa egzotyczne, w których bardzo wysokie temperatury są gwarantowane. Należy do nich Kenia, Dubaj, Mauritius, Dominikana, Zanzibar, Kuba, Tajlandia. W takich miejscach sezon wakacyjny właściwie się nie kończy, dlatego przez całą zimę temperatury powietrza są bardzo wysokie. Minusem kierunków egzotycznych jest jedynie czas lotu samolotem. Sama cena wyjazdu w okresie zimowym jest niezwykle atrakcyjna.

Na jakie temperatury można liczyć na wakacjach w styczniu?

Styczniowe wakacje mogą być udane. Wybierając Egipt, Cypr czy Wyspy Kanaryjskie, można liczyć na temperaturę w dzień oscylującą w okolicy 22-24 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jest w Maroko – około 20 stopni na plusie. Wczasy w krajach egzotycznych przynoszą natomiast prawdziwe upały – w Dubaju, na Zanzibarze i na Kubie w styczniu na termometrach pojawia się 26 stopni Celsjusza, w Kenii 28 stopni, natomiast w Tajlandii słupki rtęci wskazują nawet 32 stopnie Celsjusza! Do tego temperatura wody mająca 22-25 stopni zachęca do kąpieli.

Planowanie urlopu w zimie

Urlop w zimie można zaplanować już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, rezerwując wymarzony kierunek wczasów i oczekując wylotu. Osoby, które są w stanie wylecieć z dnia na dzień powinny szukać ofert last minute. Zazwyczaj najlepsze oferty pojawiają się na 2-3 dni przed wylotem. W styczniu wycieczki w ostatniej chwili można kupować nawet o 60% taniej, dlatego też nawet egzotyczne wakacje mogą okazać się bardzo korzystne pod względem finansowym, szczególnie jeśli na urlop leci cała rodzina.