Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czyszczenie pluszu nie musi być trudne. Jak dbać o tkaninę velvet?

Tkanina velvet to delikatny, bardzo miękki materiał, który przypomina wyglądem klasyczny aksamit. Pokochali go nie tylko projektanci wnętrz, ale też stylistki i krawcowe. Ta ponadczasowa tkanina cieszy się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miała wyjść z mody. Pomimo wielu zalet nasuwa się pytanie, czy tkanina velvet jest trudna w pielęgnacji? Być może Cię to zdziwi, ale jest to materiał bardzo łatwy w utrzymaniu. W tym artykule pokażemy Ci, jak prawidłowo czyścić tkaninę velvet, aby zawsze wyglądała atrakcyjnie i nie traciła swojej miękkości. Zaczynamy!

Szybka i łatwa pielęgnacja tkaniny velvet

Najlepszym sposobem na zachowanie właściwości materiału jest jego odpowiednia pielęgnacja na co dzień. Jest duże prawdopodobieństwo, że niewłaściwa konserwacja może spowodować, że przyjemny w dotyku meszek ulegnie wytarciu, a kolor wyblaknie. Jednak bez obaw! Wysokiej jakości tkanina velvet Miku Miki jest bardzo prosta w utrzymaniu. Wystarczy stosować kilka prostych zasad, aby zawsze wyglądała stylowo i elegancko.

W przypadku obić tapicerskich podstawową zasadą w dbaniu o tkaninę velvet jest nie wystawianie ich na nadmierne działanie promieni słonecznych. Mogą one odbarwiać kolory i powodować, że stracą one swój blask. Staraj się również regularnie oczyszczać velvet z zabrudzeń i kurzu. W tym celu wystarczy systematyczne odkurzanie materiału za pomocą miękkiej końcówki lub szczotki z delikatnym włosiem. Dzięki temu zapewnisz mu właściwą ochronę i odświeżysz jego wygląd.

Czyszczenie tkaniny velvet – to naprawdę proste!

Zarówno w przypadku obić tapicerskich, jak i odzieży wykonanej z tego materiału, trudno jest uniknąć poważniejszych zabrudzeń. Wiele osób uważa, że velvet jest bardzo trudny do czyszczenia. Nic bardziej mylnego! Pomimo tego, że to bardzo delikatny materiał, to jego pielęgnacja jest dziecinnie prosta. Jak pozbyć się mokrych plam? Ubranka wykonane z tkaniny velvet producenta Miku Miki możesz bez problemu prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Pamiętaj, aby nie traktować jej silnymi detergentami i środkami czystości. Dzięki temu zachowa swoją niezwykłą delikatność i miękkość. Ponadto będzie zawsze przyjemna w dotyku, co docenią zwłaszcza Ci najmłodsi.

W przypadku tkaniny velvet obiciowej do wytarcia rozlanego płynu wystarczy wykorzystać suchą ściereczkę. Jeżeli zabrudzenie jest poważniejsze, użyj nasączonej wodą z mydłem ściereczki. Proste, prawda? Teraz nie masz już żadnych wątpliwości, że tkanina velvet to dobry wybór.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]