Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym się kierować przy wyborze mebli ogrodowych?

Wspaniałe meble ogrodowe zapewniają wygodę i funkcjonalność na tarasie lub patio. Pozwalają przenieść atmosferę pomieszczeń ze środka domu na zewnątrz. Na przykład odporny na warunki atmosferyczne stół i dobrane do niego krzesła przenoszą jadalnię do ogrodu, a relaksujące bujaki lub huśtawki tworzą salon, którego sufit to piękne, błękitne niebo. Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiednich mebli jest przemyślenie, jak chcesz wykorzystać przestrzeń zewnętrzną. Chcesz zjeść posiłek w ogrodzie lub odpocząć przy ognisku? Będziesz zabawiać duże grupy ludzi lub organizować mniejsze, bardziej kameralne spotkania? Odpowiedzi na te pytania wskażą Ci właściwy kierunek.

Wybór materiału

Kupując meble, wybieraj łatwe w pielęgnacji materiały i elementy, które uzupełniają wygląd krajobrazu i domu.

  • Naturalne drewno. Jest to materiał wytrzymały i wygodny, ale drewniane sprzęty ogrodowe będą wymagały regularnej konserwacji w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi i promieniami UV. Wybierz drewno odporne na warunki atmosferyczne, takie jak sekwoja, tek, cedr i cyprys, które nie są tak wymagające.
  • Rattan i wiklina. Naturalne materiały, takie jak rattan i wiklina, zapewniają swobodny i wygodny wygląd Twojego ogrodu, ale co kilka lat będą wymagały zapewnienia im dodatkowej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Ich syntetyczne odpowiedniki mają wykończenie z żywicy, która wytrzyma znacznie dłużej.
  • Stal i kute żelazo. Oba materiały są niezwykle wytrzymałe, ale aby były wygodne będą potrzebne poduszki. Świetnie sprawdzają się na zewnątrz, ale trzeba je okresowo malować lub zabezpieczać powłoką odporną na warunki atmosferyczne, aby zapobiec rdzewieniu.
  • Aluminium, plastik i PCV. Materiały te są nierdzewne, lekkie, niedrogie i łatwe w utrzymaniu przy użyciu niewielkiej ilości mydła i wody. Jednak ze względu na lekką konstrukcję mogą wymagać zabezpieczenia podczas silnych wiatrów i burz.

Meble wykonane z tych materiałów będą wyglądać świeżo przez lata. Jednak bez względu na to, jak odporne są na warunki atmosferyczne, dobrze jest schować je na czas zimy, aby przedłużyć ich żywotność. Przed dokonaniem zakupu weź pod uwagę ilość miejsca do przechowywania, którym dysponujesz. Dodatkowo wypróbuj je przed zakupem – usiądź na krzesłach, lub spróbuj raz lub dwa podnieść i opuścić parasol. Zadbaj o wygodę i użyteczność.

Dobra jakość

Robiąc zakupy, nie zakładaj, że cena jest najlepszym wskaźnikiem jakości. Jak więc możesz stwierdzić, jak wyglądają meble dobrej jakości?

  • Konsystencja wykończenia. Drewno powinno być gładko przeszlifowane i pozbawione skaz, nawet w miejscach ukrytych, takich jak spód blatu. Malowane metale powinny mieć jednolite wykończenie. Wiklina nie powinna się rozplątywać ani luźno oplatać ramy.
  • Szczelne i dobrze dopasowane połączenia. Spoiny metalowe powinny być dość gładkie. Upewnij się, że metal nie ma gołych, niemalowanych obszarów lub, co gorsza, plam rdzy.
  • Upewnij się, że krzesła nie chwieją się ani nie wyginają zbytnio (pewna elastyczność jest w porządku, szczególnie na metalowych krzesłach rurowych zaprojektowanych tak, aby były sprężyste). Zrób to samo ze stołem po jego złożeniu.

Akcesoria

Zewnętrzne przestrzenie, podobnie jak ich wewnętrzne odpowiedniki, można wzbogacić różnymi kolorami, teksturami i akcesoriami. Poduszki zapewniają komfort i zachęcają gości do odpoczynku. Kupuj produkty stworzone specjalnie do użytku na zewnątrz, aby wytrzymywały warunki atmosferyczne. Możesz stworzyć wyjątkowo przytulne miejsce do wypoczynku, dodając dywan, przeznaczony do użytku na zewnątrz. Kolorowe wzory dopełnią śródziemnomorski krajobraz i dodadzą energii na noc na patio, a neutralne, stonowane odcienie pomogą się zrelaksować.

Dobre meble ogrodowe to inwestycja. Poświęć trochę czasu na rozważenie różnych dostępnych materiałów i produktów, abyś mógł cieszyć się komfortem i pięknem przestrzeni zewnętrznych.