Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Bateria kuchenna – sprawdź, co jest teraz w modzie

Bateria kuchenna to produkt, z którego korzysta się kilka razy dziennie. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że powinna być praktyczna. Co jednak z jej wyglądem? Okazuje się, że on również jest bardzo istotny, gdyż jest to ważny element wystroju wnętrza. Właśnie dlatego na przestrzeni lat baterie mocno zmieniły swoje oblicze, obecnie zaskakując nas mnogością wzorów. To nie ułatwia wyboru konkretnego modelu. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, co jest teraz w modzie. Być może zdobyta wiedza ułatwi Ci zaplanowanie swojej kuchennej aranżacji.

Bateria kuchenna – stojąca czy ścienna?

Wśród baterii kuchennych wyróżnić można modele stojące i ścienne. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się armatura stojąca. Jest praktyczna, łatwa w instalacji, a do tego można ją szybko wymienić. Nie oznacza to jednak, że modele ścienne przeszły już do historii. Co więcej, okazuje się, że mogą być bardzo modne. Wystarczy jedynie odpowiednio wpasować je w aranżację. Baterie naścienne idealnie wpisują się zwłaszcza w coraz popularniejszy styl vintage, który do łask przywraca nieco już zapomniane przedmioty.

Jaki kolor baterii kuchennej?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki kolor baterii kuchennej wybrać. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna pytanie. Jeśli chodzi o modę, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy jednak pamiętać, aby armatura kuchenna wpisywała się w stylistykę wnętrza. Zadbaj więc o to, aby zachować spójność, dopasowując kolor kranu do uchwytów mebli i innych znajdujących się w kuchni dodatków. Obecnie wybór jest naprawdę spory. Bateria kuchenna może być już nie tylko chromowana czy też biała lub czarna, ale może charakteryzować się także nietypowym kolorem, np. żółtym. Jest to wynik tego, że podążamy za oryginalnością. Zgodnie z tym wszystko, co przez dłuższy czas jest popularne, w końcu staje się nudne.

Postaw na minimalizm

Bardzo modnym trendem aranżacyjnym jest minimalizm. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w kuchniach nowoczesnych oraz tych urządzanych w stylu retro. Trzymając się jego zasad, wskazane jest, aby zadbać o to, by bateria miała jak najprostszą konstrukcję. Najlepiej jest wtedy, kiedy w oczy rzuca się tylko wylewka, a sterowanie strumieniem wody jest niewidoczne.

Mobilna i wysoka wylewka

Bateria kuchenna ma nie tylko dobrze się prezentować, ale również spełniać się pod względem praktycznym. W związku z tym coraz więcej klientów stawia na modele z mobilną wylewką. Jest to komfortowe dla użytkowników, gdyż znacznie zwiększa zasięg i komfort ruchów. Taki model baterii kuchennej można bowiem dowolnie wyginać i wyciągać.

Równie ważna jest też jej wysokość. Im wyżej, tym lepiej, bo uzyskasz optymalną ilość miejsca np. do mycia większych garnków. Zanim jednak zamontujesz tego typu kran, zwróć uwagę na to, aby był dopasowany do zlewozmywaka. W przeciwnym razie możesz spotkać się z problemem rozchlapywania wody dookoła, co w praktyce jest bardzo uciążliwe.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]