Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wózek widłowy używany czy nowy – na który się zdecydować?

Potrzebujesz wózka widłowego, jednak nie wiesz, czy kupić nowy czy używany model? Postanowiliśmy przyjrzeć się obu tym opcjom. Okazuje się, że odpowiedź na powyższe pytanie nie jest wcale prosta.

Nowy wózek, czyli bezawaryjność

W większości przypadków nowe wózki widłowe okazują się bezawaryjne. Nie powinno to dziwić, ponieważ posiadają same nowe podzespoły, które jeszcze nigdy nie były używane. Jednocześnie mowa o drogim sprzęcie. Cena nowego wózka zwykle jest co najmniej o kilkadziesiąt procent wyższa niż egzemplarza używanego. Jednocześnie używane wózki również mogą działać całkiem sprawnie i to przez wiele lat. Niejedna wypożyczalnia wózków widłowych oferuje modele używane, a klienci wyrażają zadowolenie.

Jakość wózka jako kwestia kluczowa

Tak naprawdę to, czy wózek jest nowy czy też nie, ma drugorzędne znaczenie. Liczy się przede wszystkim jakość. Oczywiście przeważnie używane wózki widłowe prezentują się gorzej, ponieważ niektóre podzespoły są już mocno zużyte. Jednak w wielu przypadkach wystarczy kilka niewielkich napraw, aby przywrócić maszynie pełną sprawność. Jednocześnie można zaoszczędzić. Tym samym jak najbardziej polecamy zakup używanego wózka, o ile sprzedaje go sprawdzona firma, która gwarantuje niezawodność sprzętu.

Znaczenie parametrów wózka

Ważnym aspektem są oczekiwania wobec parametrów wózka. Jeśli potrzebny jest model o dużej wytrzymałości obciążeniowej, niskim spalaniu, a najlepiej w ogóle elektryczny, często zwrócimy się raczej ku modelom używanym. Rzecz w tym, iż w tej samej cenie dostaniemy używany wózek o najwyższych parametrach i nowy, oferujący o wiele mniej.

A może wypożyczalnia wózków widłowych?

Okazuje się, że wcale nie musisz odpowiadać sobie na pytanie, czy kupować nowy czy też używany sprzęt. Rozwiązaniem dylematu jest wypożyczalnia wózków widłowych. Wynajem to oferta, która w wielu przypadkach okazuje się korzystna finansowo. Użytkownik płaci bowiem jedynie za okres rzeczywistego użytkowania sprzętu. Co więcej, w cenie otrzymuje również serwis wózków. Niewątpliwie usługa wypożyczalni wózków widłowych to szansa na korzystanie z pojazdów o najwyższych parametrach bez ponoszenia wysokich kosztów.

Zapraszamy po więcej informacji: wypożyczalnia wózków widłowych Poznań.