Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak pozbyć się owadów z przedniego zderzaka samochodu?

Kierowcy, którym zależy na estetycznym wyglądzie pojazdów, borykają się z różnego rodzaju zabrudzeniami, które zmieniają się wraz z porami roku. Mowa tutaj na przykład o opadach deszczu, śniegu czy o błocie i piasku. Oprócz tego często zdarza się też tak, że w letnie dni na masce samochodu pozostaje wiele trudnych do usunięcia śladów po owadach. W dzisiejszym artykule podpowiemy, w jaki sposób najlepiej sobie z nimi poradzić. Jak usunąć owady z przedniego zderzaka?

Czy można zapobiec problemowi owadów?  

Komary czy muszki pojawiające się na zderzaku i innych elementach pojazdu w okresie letnim to jeden z większych problemów większości kierowców. Wówczas zastanawiają się, jakie metody i środki do czyszczenia zastosować, aby skutecznie się ich pozbyć. Jednak jak wiadomo, problemom lepiej zapobiegać niż radzić sobie z konsekwencjami, które za sobą niosą. Jak to zrobić? Trzeba przede wszystkim na bieżąco dbać o pojazd.

Mowa tutaj o tym, aby po każdym myciu stosować wosk do auta. Należy podkreślić, że taki zabieg nie sprawi, że kierowca zupełnie pozbędzie się omawianego problemu, jednak pozwoli znacząco go ograniczyć. Oprócz tego sprawi też, że usuwanie muszek czy komarów będzie znacznie łatwiejsze. Warto rozważyć inwestycję w wosk przede wszystkim po zakupie nowego samochodu – taki preparat pozwoli utrzymać go w dobrej kondycji, a także sprawi, że będzie prezentował się estetycznie.

W jaki sposób skutecznie pozbywać się muszek i komarów? 

Wiemy już, że zastosowanie wosku po każdym myciu pozwala na ograniczenie problemu muszek i innych owadów pojawiających się na zderzaku. Teraz należy omówić, w jaki sposób skutecznie się ich pozbywać, aby nie uszkodzić pojazdu, a jednocześnie otrzymać satysfakcjonujący efekt. Aby lepiej zgłębić ten temat, poruszyliśmy go ze specjalistą ze sklepu z kosmetykami samochodowymi w Katowicach, który powiedział:

– Częste mycie i woskowanie auta są niezwykle ważne, aby zminimalizować problem związany z insektami, które pojawiają się na zderzaku czy innych elementach. Warto również pamiętać o tym, jak się ich skutecznie i bezpiecznie pozbyć. W tym celu warto zaopatrzyć się delikatną ściereczkę z mikrofibry, która nie uszkodzi powierzchni lakieru czy zderzaka. Kolejną kwestią są dobrej jakości preparaty. Jeśli chodzi o problem z owadami, to najlepiej sprawdzą się środki antyinsektowe, które mają zasadowe pH, a co za tym idzie – pozwalają na zmiękczenie nawet najbardziej uporczywych pozostałości po komarach i muszkach. Błędem popełnianym przez wielu kierowców jest stosowanie płynu oraz gąbek do naczyń, które mogą uszkodzić powłokę lakierniczą.