Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dostarczenie akwarium – jak możesz to zrobić?

Transport dużego, szklanego kontenera to nie lada wyzwanie. Nie wiesz, co zrobić, aby na pewno dotarł na wskazane miejsce w jednym kawałku? Podpowiadamy, jak zorganizować bezpieczne dostarczenie akwarium!

Dostarczenie akwarium – na co zwrócić uwagę?

Dostarczenie akwarium zalicza się do bardzo trudnych zadań, ponieważ szkło jest wyjątkowo delikatne, nie wspominając o jego zawartości. Jeśli trzeba przetransportować nie tylko sam kontener, ale też zwierzęta, rośliny, żwir, kamienie itp., należy poświęcić sporo czasu na odpowiednie przygotowania. Rybki i rośliny powinno się oczywiście wyjąć i umieścić w woreczkach z wodą. Wtedy też najrozsądniej jest wybrać wariant, który pozwala jak najszybciej przetransportować wszystkie elementy.

Jak przygotować akwarium do transportu?

Akwarium szklane należy odpowiednio zabezpieczyć, ponieważ w przeciwnym razie może się uszkodzić. Nawet drobne pęknięcie sprawi, że nie będzie nadawało się do użytku. Nie można więc do tego dopuścić.

Suche, czyste akwarium najlepiej jest wypełnić np. folią bąbelkową lub skropakiem. Następnie trzeba je dokładnie obłożyć styropianem albo owinąć miękką tkaniną lub folią bąbelkową. Szczególnie warto zadbać o bezpieczeństwo rogów i kantów, które są najbardziej podatne na ukruszenie. Na koniec całość można owinąć folią stretch. Nie zaszkodzi też wykorzystać odpowiednio duży karton z dodatkowym wypełnieniem.

Podczas transportu akwarium powinno być tak ustawione, aby nie mogło się przewrócić. Nie może się też przesuwać i przemieszczać, dlatego dobrze może sprawdzić się np. paleta. Warto mieć na względzie to, żeby w jego otoczeniu nie znajdowały się żadne potencjalnie niebezpieczne przedmioty, tj. twarde, metalowe, ciężkie.

Komu zlecić dostarczenie akwarium?

Ponieważ dostarczenie akwarium może być kłopotliwe, wiele osób decyduje się zlecić to zadanie firmom przewozowym. Ciekawym rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług kurierskich. Z opcji tej korzystają nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorcy z branży e-commerce sprzedający akcesoria akwarystyczne przez Internet.

Przed złożeniem zamówienia trzeba sprawdzić regulamin danej firmy. Warto też dopytać o to, w jaki sposób powinno się przygotować kontener do transportu oraz ile wyniosą koszty takiej przesyłki (często trzeba dopłacić za specjalne oznaczenia, takie jak np. „Uwaga szkło!” i „Nie rzucać!”).

Każda firma kurierska ma własną politykę oraz cennik, dlatego zanim wybierze się jakiś wariant, koniecznie powinno się porównać wszystkie dostępne oferty. Najszybciej, najwygodniej i najłatwiej jest skorzystać ze specjalnej platformy internetowej. Po wpisaniu danych przesyłki otrzymuje się zestawienie najlepszych opcji, a następnie firma zewnętrzna będzie pośredniczyć w procesie zamawiania kuriera. Dzięki temu całość odbędzie się możliwie najszybciej i najtaniej.

Jeden z najlepszych serwisów tego typu prowadzi kurier palet Apaczka. Pośrednik obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych, pomagając wysyłać paczki oraz palety z różnorodnymi produktami. Więcej informacji można znaleźć na: https://www.apaczka.pl/