Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co warto wiedzieć o lakierach hybrydowych?

Nie da się ukryć, że lakiery hybrydowe zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Wiele kobiet, które raz zdecydowały się na manicure hybrydowy, już nigdy nie wróciło do malowania paznokci zwykłymi lakierami, których trwałość pozostawia wiele do życzenia . Dlaczego warto korzystać z lakierów hybrydowych? Co warto wiedzieć o manicure z ich użyciem? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule.

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe służą do stylizacji paznokci, tak samo jak lakiery zwykłe i żelowe. Manicure hybrydowy najlepiej można opisać jako połączenie zwykłego lakieru do paznokci z lakierem żelowym. Dokładniej rzecz biorąc, lakiery hybrydowe przypominają zwykły lakier, ale ich właściwości są bardziej zbliżone do żelu, ponieważ mimo płynnej konsystencji nie zastygają na paznokciach. Aby utrwalić manicure hybrydowy i przedłużyć jego trwałość, należy paznokcie pomalowane hybrydą umieścić pod lampą LED lub UV.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Aby wykonać manicure hybrydowy, należy przede wszystkim odpowiednio przygotować płytki paznokci. W tym celu najpierw trzeba nadać im odpowiedni kształt za pomocą pilnika, najlepiej szklanego lub papierowego. Następnie należy usunąć skórki i zmatowić paznokcie blokiem polerskim. Kolejnym etapem przygotowania płytki jest odtłuszczenie paznokci za pomocą cleanera. Kiedy płytka jest już gotowa, można przystąpić do nakładania produktów.

Najpierw nakładamy bazę, następnie lakier hybrydowy w wybranym przez nas odcieniu, dwukrotnie. Całość należy utrwalić lakierem nawierzchniowym. Należy jednak pamiętać, że każda warstwa powinna być cienka i utwardzona pod lampą LED lub UV. Czas utrwalania pod lampą zależy od pigmentacji, a także od mocy lampy i jej modelu. Pamiętaj, aby wybierać jakościowe lakiery – takie jak oferuje sklep Cuccio – https://cuccio.pl/.

Lakiery hybrydowe – zalety

Lakiery hybrydowe mają więcej zalet. Największy plusem związanym ze stosowaniem lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym utrzymują się doskonale nawet do trzech tygodni. Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłego lakieru. hybryda nie odpryskuje. Dodatkowo, manicure hybrydowy wyróżnia się niesamowitym połyskiem. Dodatkowo są one dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i można na nich wykonać różne wzory w zależności od upodobań.

Jak wygląda usuwanie lakieru hybrydowego?

Usuwanie lakieru hybrydowego mogłoby się wydawać skomplikowanym zabiegiem, biorąc pod uwagę jego wyjątkową trwałość. Nic jednak bardziej mylnego. Aby pozbyć się manicure hybrydowego, należy najpierw zmatowić wierzchnią warstwę za pomocą płatka polerskiego, dzięki czemu łatwiej będzie przeprowadzić całą procedurę usuwania hybrydy.

Po wykonaniu tego kroku, za pomocą acetonu lub zmywacza do paznokci z jego dodatkiem nasącz specjalną folię do usuwania lakieru hybrydowego i owiń nią paznokcie. Po kilku do kilkunastu minutach usuń manicure za pomocą drewnianego patyczka. Po zakończeniu tego zabiegu należy pamiętać o nałożeniu na płytkę paznokcia olejku pielęgnacyjnego.