Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wszystko co warto wiedzieć o ubezpieczeniu turystycznym – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Pomimo panującej sytuacji epidemicznej, wycieczki zagraniczne w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych rodaków. Chcąc zapewnić sobie spokojny wypoczynek, warto wcześniej pomyśleć o wykupieniu odpowiedniej polisy. Jak działa i czym należy kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego? Podpowiadamy.

Co to jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa gwarantująca szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej podczas podróży zagranicznych, dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Zakres ochrony polisy turystycznej

Podstawowy pakiet indywidualnego ubezpieczenia turystycznego gwarantuje:
– pokrycie kosztów leczenia, w tym kosztów ratownictwa oraz assistance;
– pomoc prawną;
– ochronę od NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warto tutaj zaznaczyć, że każdą taką polisę można rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie np. bagażu i innych cennych przedmiotów, sprzętów sportowych oraz OC w życiu prywatnym.

Karta EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana jest bezpłatnie i zapewnia ochronę jedynie w krajach Unii Europejskiej oraz państwach przynależących do EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu). Planując wyjazd za granicę, warto pamiętać o tym, że EKUZ gwarantuje dostęp do refundowanych świadczeń medycznych w ramach systemu publicznej opieki zdrowotnej danego kraju.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne, to prywatna polisa zapewnia kompleksową ochronę zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i poza nią. Ponadto dodatkowe ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, w tym koszty wizyty w gabinecie prywatnym.

Jak wybrać polisę turystyczną? Od czego zależy jej koszt?

Ubezpieczenie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb, a w szczególności typu planowanej podróży. Polisy turystyczne dostępne w różnych wariantach dostępne są m.in. w ofercie firmy SIGNAL IDUNA. Zainteresowani znajdą tam ubezpieczenia turystyczne na każdy rodzaj podróży – wyjazd prywatny, podróż służbową, imprezę turystyczną, czy wakacje organizowane na własną rękę lub z biurem podróży.

Jeśli chodzi o całkowite koszty wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, to są one zależne od kilku ważnych czynników. Jednym z nich jest ocena potencjalnego ryzyka organizowanej podróży. Cena polisy turystycznej w przypadku długiego urlopu poświęconego na uprawianie sportów ekstremalnych będzie znacznie wyższa niż ubezpieczenia na kilku dniowy wyjazd służbowy.