Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wybielanie w gabinecie – etap gabinetowy oraz domowy

Piękny i śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Opierać się on powinien jednak na zdrowych zębach, które uzyskać możemy wyłącznie podczas regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Istnieje wiele metod rozjaśnienia kolorytu zębów, najbezpieczniejsze jest jednak wybielanie w gabinecie. W zależności od miejsca może się ono nieco od siebie różnić, jak wygląda ono najczęściej?

Wybielanie zębów – etap gabinetowy

Profesjonalne wybielanie to gwarancja rozjaśnienia płytki zęba w bezpieczny dla zdrowia sposób. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wielu pacjentów decyduje się na korzystanie z metod niesprawdzonych, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla naszego uzębienia. Wybielanie w gabinecie Kraków składa się z dwóch etapów, których połączenie umożliwi uzyskanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, koniecznie odwiedzić powinniśmy naszego stomatologa. Musi on sprawdzić i ocenić stan naszego uzębienia, natomiast w razie konieczności zastosować odpowiednie leczenie. Przed zabiegiem warto wykonać piaskowanie i higienizację zębów, które przygotują je do dalszych czynności.

Pierwszym krokiem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dentysta Kraków oceni naturalną barwę naszego uzębienia i wykona niezbędną dokumentację fotograficzną – na jej podstawie możliwa będzie późniejsza ocena skuteczności przeprowadzonego zabiegu. Następnie przygotowywany jest wycisk łuku zębowego, który pozwoli na wykonanie nakładek celuloidowych w pracowni protetycznej. W momencie, gdy będą one gotowe, pacjent zjawia się na drugiej wizycie. Wówczas otrzyma od stomatologa nakładki wraz ze specjalistycznym żelem oraz instrukcją, co do dalszych czynności wykonywanych w zaciszu domowym.

Kolejny krok – etap domowy

Etap domowy rozpocząć powinien się dokładnym oczyszczeniem uzębienia oraz przestrzeni międzyzębowych. Nie zawsze są one łatwe w szczotkowaniu, warto posłużyć się zatem specjalistyczną nicią dentystyczną. Nakładki wraz z żelem umieścić należy w jamie ustnej na około od 4 do 8 godzin – czas zależny jest od oczekiwanego przez pacjenta efektu. W momencie wyciągnięcia nakładek powinno się je dokładnie oczyścić pod bieżącą wodą oraz wypłukać jamę ustną.

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na odbycie pierwszej wizyty dziecka w gabinecie dentystycznym. Dentysta dziecięcy Kraków zaleca pojawić się w momencie, gdy u dziecka zaczynają wyżynać się pierwsze zęby – odbywa się to około 6 miesiąca życia. W wieku 3 lat posiada ono już pełne uzębienie mleczne, jest to zatem ostatni dzwonek na umówienie wizyty u stomatologa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]