Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Urządzenia do diagnostyki obrazowej – rodzaje i zastosowanie

Nie można sobie wyobrazić współczesnej medycyny bez diagnostyki obrazowej. To ona pozwala na wczesne i precyzyjne wykrycie patologii i zmian fizjologicznych. Dzisiaj diagnostyka obrazowa służy także do monitorowania procesów leczenia. Jej zakres jest zatem olbrzymi, a wszystko za sprawą coraz bardziej zaawansowanych urządzeń do diagnostyki obrazowej. Jakich dokładnie?

Diagnostyka obrazowa co to jest?

Zanim przejdziemy do tego, jakie urządzenia do diagnostyki obrazowej są dzisiaj powszechnie wykorzystywane, warto wspomnieć o tym, czym w ogóle jest diagnostyka obrazowa. Jej początki sięgają bowiem końca XIX wieku, kiedy to Wilhelm Röntgen odkrył promieniowanie zdolne do przenikania ciał stałych. Tak narodziły się promienie rentgenowskie, które bardzo szybko znalazły zastosowanie w diagnostyce medycznej.

Dzisiaj aparaty RTG nadal stanowią jedno z podstawowych sposobów na szybką diagnostykę obrazową. Obok nich funkcjonują jednak inne metody, bazujące na zupełnie innych technologiach, takich jak rezonans magnetyczny czy pozytonowa tomografia emisyjna.

Diagnostyka obrazowa – urządzenia

Jeśli chcemy sprawdzić, jak obecnie wygląda rynek urządzeń dedykowanych do diagnostyki obrazowej, warto przejrzeć ofertę jednej z najbardziej innowacyjnych firm w tym zakresie, która wdraża w swoich aparatach najbardziej nowoczesne rozwiązania, jakie są obecnie dostępne. Mowa tutaj o United Imaging Healthcare, producencie oferującym niezwykle szeroki zakres aparatów i skanerów dla szpitali, klinik i gabinetów medycznych. Są to przede wszystkim urządzenia do diagnostyki obrazowej takie jak:

  • cyfrowe aparaty RTG (podłogowe, sufitowe, aparaty mobilne i aparaty RTG z ramieniem C i U)
  • tomografy komputerowe
  • urządzenia do rezonansu magnetycznego
  • skanery PET-CT (tomograf + pozytonowa tomografia emisyjna)
  • skanery PET-MR (rezonans magnetyczny + pozytonowa tomografia emisyjna)

Współczesna diagnostyka obrazowa może zatem korzystać z niezwykle szerokiego spektrum urządzeń – w tym również innowacyjnych skanerów łączących różne techniki, dając tym samym obrazy o wręcz niebywałej dokładności, sięgającej struktur komórkowych i atomowych.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]