Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Szkodliwy wpływ e-papierosów

E-papieros to urządzenie, które podgrzewa płyn do postaci aerozolu, który użytkownik wdycha. Ciecz zwykle zawiera nikotynę i aromat oraz inne dodatki. Nikotyna w e-papierosach i zwykłych papierosach uzależnia. Elektryczne papierosy są uważane za wyroby tytoniowe, ponieważ większość z nich zawiera nikotynę, która pochodzi z tytoniu. Oprócz nikotyny e-papierosy mogą zawierać szkodliwe i potencjalnie szkodliwe składniki, w tym: -najdrobniejsze cząsteczki, które można wdychać głęboko do płuc; -aromaty, takie jak diacetyl, substancja chemiczna związana z poważną chorobą płuc; -lotne związki organiczne; -metale ciężkie, takie jak nikiel, cyna i ołów.

Czy ma znaczenie, czy płyn zawiera nikotynę?

Papieros elektroniczny nie jest bezpieczny, z nikotyną lub bez. A łączenie tego produktu z nikotyną dodatkowo zwiększa ryzyko uzależnienia.
Szkodliwość palenia e-papierosa z nikotyną jest szczególnie groźne dla młodych ludzi, którzy palą nikotynę. Są oni bardziej skłonni do palenia papierosów w przyszłości. Należy pamiętać, że e-papierosy zawsze stanowią zagrożenie dla zdrowia, nawet bez nikotyny. E-sok bez nikotyny zawiera wiele potencjalnie toksycznych chemikaliów, takich jak płyny bazowe i środki smakowe.
Badania sugerują, że palenie e-papierosów nie zawierających nikotyny, może podrażniać układ oddechowy, skutkować śmiercią komórek, powodować stany zapalne i uszkadzać naczynia krwionośne.

Palenie wśród młodzieży

Lata młodzieńcze to czasy ważnego rozwoju mózgu. Rozwój mózgu rozpoczyna się w okresie wzrostu płodu w macicy i trwa przez dzieciństwo do około 25 roku życia. Narażenie na nikotynę w okresie dojrzewania i młodości może powodować uzależnienie i szkodzić rozwijającemu się mózgowi.
E-papierosy cieszą się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Ich użycie gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich pięciu lat. Coraz więcej uczniów szkół średnich sięga po e-papierosy niż zwykłe. Korzystanie z e-papierosów jest wyższe wśród uczniów szkół średnich niż dorosłych.

Jak pokonać nałóg palenia?

Palenie ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli chce się rzucić palenie, w sklepach, aptekach i na receptę dostępnych jest kilka różnych metod leczenia, które pomogą pokonać nałóg i zmniejszyć objawy odstawienia. Najlepsze leczenie będzie zależeć od osobistych preferencji, wieku, tego, czy jest się w ciąży, czy karmi się piersią, a także wszelkich schorzeń.
Jednym z najlepszych sposobów na rzucenie palenia jest stosowanie tabletek, jak np. Recigar. Jedno opakowanie produktu (100 tabletek) starcza na jedną pełną terapię (25 dni). Tabletki pomagają w zmniejszeniu nieprzyjemnych skutków odstawienia, takich jak zły nastrój i zachcianki, które mogą wystąpić w momencie zaprzestania palenia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]