Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sposoby diagnozowania i leczenia Zespołu Suchego Oka

W obecnych czasach coraz więcej pacjentów skarży się na tak zwane „suche oko”. To uciążliwa choroba narządu wzroku, która objawia się pieczeniem, zaczerwieniem i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Na szczęście współcześnie istnieje kilka skutecznych metod diagnozowania tej choroby oraz jej leczenia.

Jak zdiagnozować Suche Oko

Dużą skutecznością w diagnozowaniu suchego oka odznaczają się aparaty IDRA. Są to wielofunkcyjne platformy diagnostyczne, które umożliwiają wykonanie różnego rodzaju badań i wczesne zdiagnozowanie zmian patologicznych w obrębie gałki ocznej. Aparat IDRA oznacza się dużą skutecznością przy diagnozowaniu Zespołu Suchego Oka, a za jego pomocą można wykonać:

– automatyczną interferometrię,
– automatyczną Meibografię (także w obrazie 3D),
– wykryć zapalenie brzegów powiek i nużeńca,
– określić częstotliwość mrugania, topografię powierzchni rogówki,
– pozwala wykonać pięciopunktową analizę wysokości menisku łzowego,
– test BUT, lub pomiar WTW.

Do diagnostyki Suchego Oka powszechnie stosuje się też paski fluoresceinowe. Można je nabyć w sklepach zaopatrujących placówki okulistyczne, takich jak sklep MDT.pl. Działanie fluoresceiny polega na wybarwianiu ubytków powierzchni rogówki, a następnie penetrowaniu powierzchni międzykomórkowej. Aby uzyskać wynik, należy przyłożyć na chwilę zwilżony solą fizjologiczną pasek do dolnego sklepienia worka spojówkowego. Następnie pacjent powinien rozprowadzić substancję barwiącą mrugając. Ilość wybarwionych plam w obrębie szpary powiekowej wskazuje na prawidłowy lub nieprawidłowy wynik badania.

Jak skutecznie leczyć Zespół Suchego Oka?

Do leczenia Zespołu Suchego Oka znakomicie nadają się zatyczki hydrożelowe. Lekarz okulista aplikuje je do kanalików łzowych. Hydrożel cechuje się pewnymi unikalnymi cechami, dzięki którym skutecznie zatrzymuje wilgoć na powierzchni oka. W ten sposób do leczenia uciążliwych objawów wykorzystuje się naturalne łzy pacjenta. Hydrożel dopasowuje się do indywidualnego kształtu kanalika łzowego, nie powodując wrażenia dyskomfortu. Jest to biokompatybilny, całkowicie bezpieczny w stosowaniu materiał, który nie powoduje alergii.

Schorzenie spowodowane dysfunkcją gruczołów Meiboma można z powodzeniem wyleczyć stosując nowoczesne aparaty do fototerapii, takie jak E-EYE. Ten jak również inne opisane wyżej aparaty oraz artykuły do diagnozowania i leczenia Zespołu Suchego Oka nabyć można odwiedzając sklep okulistyczny MDT.pl. Znajdziesz tutaj szeroki przekrój różnego rodzaju produktów, niezbędnych w codziennej pracy lekarza okulisty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]