Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rozwody w Polsce 2021

Tylko w 2021 roku w Polsce zawartych zostało ponad 150 000 związków małżeńskich. Jednocześnie, sądy orzekły więcej niż 50 000 rozwodów. Jeśli rozważasz rozwiązanie małżeństwa przez rozwód, chcesz wiedzieć, z jakimi formalnościami wiąże się postępowanie, ile trwa i jak się do niego przygotować, ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź, co warto wiedzieć o rozprawie rozwodowej i jak rozwieść się szybko oraz bez zbędnego stresu.

Rozwód w Polsce – najpopularniejsze przyczyny

Powody, dla których sądy orzekają o rozwiązaniu związku małżeńskiego, bywają bardzo zróżnicowane. Do tych najpopularniejszych, będących najczęstszą przyczyną trwałego, faktycznego rozkładu pożycia małżeńskiego, należą m.in.: zdrady małżeńskie, uzależnienie od alkoholu, narkotyków lub hazardu, niegospodarność i brak chęci do pracy, ale także np. niechęć do powiększania rodziny czy poosiadania dzieci.

Jak się rozwieść?

Dobrze, aby pierwszym działaniem podjętym w sytuacji, gdy w Twojej głowie pojawia się myśl o rozwodzie, było skorzystanie z usług dobrego prawnika w Warszawie lub innym mieście w kraju. Pamiętaj, że każde małżeństwo i każdy rozwód jest inny, a kompleksowa porada prawna to szansa na wsparcie i wypracowanie optymalnej strategii w trakcie rozprawy przed sądem. W zależności od indywidualnej sytuacji istnieje kilka typów postępowania, wśród których można wymienić rozwody:

– z orzekaniem o winie,

– bez orzekania o winie,

– z małoletnimi dziećmi,

– bez dzieci lub z dziećmi pełnoletnimi,

– z podziałem majątku,

– bez podziału majątku.

Jak napisać pozew rozwodowy?

Aby sąd mógł przeprowadzić postępowanie rozwodowe, niezbędny jest pozew złożony przez jedną ze stron. Warto zadbać, aby był on sporządzony w sposób profesjonalny i zawierał wszystkie niezbędne informacje oraz załączniki, w tym np. zawarte między małżonkami ugody czy dowody potwierdzajcie winę jednej ze stron. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie sporządzenia pozwu rozwodowego prawnikowi, co daje pewność, że dokument będzie kompletny zarówno od strony formalnej, jak i merytorycznej. Jeśli potrzebny Ci dobry adwokat Warszawa, podobnie jak inne miasta, oferuje szeroki wybór kancelarii specjalizujących się w sprawach rozwodowych. Gotowy wniosek należy złożyć we właściwym sądzie okręgowym, uiszczając przy tym opłatę w wysokości 600 zł.

Ile trwa postępowanie rozwodowe?

To czy rozwód orzeczony zostanie już na pierwszej rozprawie, czy postępowanie potrwa kilka tygodni lub nawet miesięcy, w dużej mierze zależy od tego, jak szybko uda się Wam porozumieć w kluczowych kwestiach, takich jak:

– ustanowienie prawa do opieki nad dziećmi oraz prawa do kontaktów,

– ustalenie wysokości świadczenia alimentacyjnego,

– udowodnienie winy jednego ze współmałżonków (w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie),

– podział majątku,

a także w innych, kluczowych kwestiach.

Dobry adwokat Warszawa – wsparcie w sprawie o rozwód

Zastanawiasz się, czy w postępowaniu rozwodowym warto korzystać z pomocy prawnika? Praktyka pokazuje, że doświadczony pełnomocnik to bezcenne wsparcie nie tylko na sali sądowej, ale również w trakcie przygotowań do procesu. Adwokat zapewni pomoc od strony formalnej, ale również pomoże wybrać optymalną strategię procesową, spoglądając na rozwód z właściwym dystansem i bez emocji, co w przypadku współmałżonków często jest najtrudniejszym zadaniem. Jeśli interesuje Cię dobry prawnik Warszawa jest miastem, w którym możesz skorzystać z moich usług – skontaktuj się ze mną już dziś!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]