Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rozwód – co mąż i żona muszą przed nim ustalić?

Rozwód to poważna decyzja w życiu każdego człowieka, który decyduje się na ten krok. Niejednokrotnie decyzja o permanentnym rozstaniu rzutuje na resztę życia. Z tego powodu przed złożeniem wniosku o pozew rozwodowy, należy zastanowić się czy to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli tak, to przede wszystkim należy ustalić najważniejsze kwestie związane nie tylko z opieką na dzieckiem (lub dziećmi), ale również mieszkaniem i majątkiem. Niestety okoliczności nie zawsze pozwalają na szybkie znalezienie kompromisu. W takich sytuacjach adwokat odgrywa ważną rolę.

Rozwód – fundamentalne sprawy do ustalenia

Najważniejszą sprawą, którą mąż i żona powinni ustalić przed rozwodem jest kwestia opieki nad dziećmi. To bardzo wrażliwy i delikatny temat, który może powodować wiele stresujących sytuacji. W takim przypadku adwokat może w imieniu jednego z małżonków porozumiewać się z drugą stroną. Dobrze jest ustalić z kim dzieci będą mieszkać i jaka będzie częstotliwość odwiedzin po rozwodzie. Warto także ustalić kwotę alimentów. Nie bez znaczenia jest również decyzyjność związana z przyszłością dzieci. Kolejną kwestią jest typ rozwodu. W zależności od konkretnych okoliczności, rozwód może odbyć się z orzeczeniem o winie (męża lub żony) lub bez orzekania. W większości przypadków procesy rozwodowe bez orzekania o winie są przeprowadzane szybciej.

Co jeszcze warto ustalić przed rozwodem?

Jeżeli mąż i żona są zgodni co do tego, że sprawa rozwodowa powinna odbyć się w jak najkrótszym możliwym czasie, należy również ustalić kwestię mieszkania lub domu. Kto będzie musiał się wyprowadzić? W jaki sposób i w jakim czasie otrzyma rekompensatę? W trakcie trwania małżeństwa cały zgromadzony majątek powinien zostać sprawiedliwie podzielony. Jeżeli osiągnięcie konsensusu nie jest możliwe, wówczas adwokat jest najlepszym rozwiązaniem. Osoba na tym stanowisku dopilnuje wszystkich spraw związanych z podziałem majątku.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]