Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rodzaje depilacji bikini – który z nich wybrać?

Zastanawiasz się nad usuwaniem włosków z okolic bikini? To żadna nowość. Już w starożytności kobiety walczyły z niechcianym owłosieniem różnych obszarów ciała, choć w późniejszych epokach zwyczaj ten w zasadzie zanikł. Obecnie w kwestii depilacji panuje całkowita dowolność: możesz, ale nie musisz zdecydować się na usuwanie owłosienia z okolic bikini, dlatego warto wiedzieć, na czym polegają poszczególne rodzaje depilacji bikini, jak depilować miejsca intymne oraz w jaki sposób pielęgnować skórę przed i po zabiegu. Kto wie, może ten zabieg wejdzie na stałe do Twojej pielęgnacji?

Rodzaje depilacji bikini – jak się w tym wszystkim połapać?

Wbrew pozorom depilacja bikini to nie tylko całkowite usunięcie owłosienia z okolic intymnych – wręcz przeciwnie! Wiele pań decyduje się na częściową depilację ze względów estetycznych, higienicznych lub po prostu indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi o rodzaje depilacji bikini, wyróżniamy trzy podstawowe typy.

  • Depilacja klasyczna to usunięcie włosków jedynie z okolicy pachwin; obecnie jest ona mniej popularna, jednak wybierana niekiedy przez panie, które nie mają żadnego wcześniejszego doświadczenia z usuwaniem owłosienia bikini za pomocą wosku.
  • Depilacja francuska to depilacja głębsza: tu usuwa się owłosienie z całego wzgórka łonowego i pozostawia jedynie wąski paseczek bikini. Co ważne, nie depiluje się również najbardziej wrażliwego obszaru, dlatego na taki zabieg decydują się osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z depilacją woskiem.
  • Depilacja brazylijska to już całkowite usunięcie niepożądanego owłosienia z okolic intymnych i przepis na wyjątkową gładkość.

Decyzja należy do Ciebie: przed jej podjęciem możesz skonsultować się ze specjalistkami, które dokładnie wyjaśnią, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami oraz wyjaśnią, jak wygląda proces depilacji.

Jak wydepilować miejsca intymne woskiem, by zminimalizować ból?

Jeśli chodzi o ból i dyskomfort podczas zabiegu, jest to uczucie subiektywne. Niektóre panie twierdzą, że w zasadzie w ogóle nie czują bólu, inne mówią o chwilowym dyskomforcie, jeszcze inne niemal nie są w stanie przełamać się i zdecydować na pełną depilację. Im mniejszy obszar zdecydujesz się depilować, tym krócej trwa zabieg, jednak warto wziąć pod uwagę, że nowoczesne metody depilacji woskiem są zdecydowanie bardziej komfortowe niż te wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu. Przykładem może być depilacja bezpaskowa, podczas której wosk przykleja się nie do skóry, a do włosków, dzięki czemu podrażnienia po depilacji bikini są minimalne. Choć depilację woskiem można przeprowadzić w zasadzie w dowolnym dniu cyklu menstruacyjnego, podczas miesiączki wrażliwość na ból rośnie, dlatego warto umówić się na zabieg w dogodnym dla siebie terminie, by czuć się komfortowo.

Pożegnaj podrażnienia po depilacji bikini!

Ile razy zdarzyło Ci się chwytać za maszynkę do golenia i szybko usuwać włoski ze strefy bikini? To szybki sposób na to, by… nabawić się podrażnień, zwłaszcza jeśli na co dzień nie używasz specjalnych preparatów, nie złuszczasz i nie nawilżasz skóry. Regularna depilacja woskiem w profesjonalnym salonie to sposób na to, by walczyć z wrastającymi włoskami i podrażnieniami. Przede wszystkim sam zabieg wykonywany jest przez specjalistki z dużym doświadczeniem, które doskonale wiedzą, jak usuwać owłosienie, by zminimalizować ryzyko powstawania podrażnień. Dodatkowo przedstawią także plan pielęgnacji, dzięki któremu zadbasz o swoją skórę nie tylko bezpośrednio po zabiegu, ale również pomiędzy kolejnymi sesjami. Dobrą praktyką jest także używanie specjalnych produktów zapobiegających odrastaniu i wrastaniu włosków. Jeśli woskowanie okolic bikini kojarzyło Ci się do tej pory z dużym bólem i dyskomfortem, najwyższa pora zweryfikować te przekonania. Profesjonalny salon wykonuje wszystkie rodzaje depilacji bikini i jednocześnie dba o komfort i wygodę klientek. Koniec z podrażnieniami!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]