Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Rękawiczki jednorazowe – jak dopasować je do pracy? Praktyczne podpowiedzi

Doskonale chronią dłonie przed drobnoustrojami, chemią i brudem – rękawiczki jednorazowe bywają niezwykle pomocne zarówno w pracy, jak i po godzinach. Warto jednak zaznaczyć, że rękawiczki rękawiczkom nierówne, a ich poszczególne rodzaje mogą charakteryzować się zupełnie innymi właściwościami. Jak najlepiej dopasować je do planowanych prac? Poznaj kilka praktycznych podpowiedzi, które pomogą Ci dobrać rękawiczki jednorazowe do Twoich potrzeb i obowiązków.

Wybór rękawiczek jednorazowych jest naprawdę szeroki. Na rynku można spotkać między innymi rękawiczki lateksowe, nitrylowe i winylowe. Poszczególne modele mogą występować w wersji pudrowanej lub bezpudrowej, a także w wariancie jałowym i niejałowym. Jak się w tym połapać, by dobrać rękawiczki, które sprawdzą się w codziennych obowiązkach? Wbrew pozorom wcale nie musi być to trudne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uporać się z tym wyzwaniem.

Rękawiczki jednorazowe – lateksowe, nitrylowe czy winylowe?

Odpowiednio dopasowane rękawiczki jednorazowe zapewniają doskonałą ochronę i pełną wygodę. Ich wybór jest tak szeroki, że niemal każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jeśli rozglądasz się za solidnymi rękawiczkami o określonych właściwościach, znajdziesz je w profesjonalnych sklepach medycznych, np. w sklepie Lumamed.

W sklepach najczęściej dostępne są trzy rodzaje rękawiczek jednorazowych – lateksowe, nitrylowe i winylowe. Czym różnią się te możliwości? Poniżej znajdziesz krótką ściągę, która nieco przybliży Ci ich właściwości.

1. Rękawiczki lateksowe – bardzo popularne, wykonane z naturalnego kauczuku. Dokładnie przylegają do dłoni, zapewniają swobodę ruchów i precyzję dotyku. Używane między innymi przez personel medyczny. Niestety mają zasadniczą wadę – lateks może uczulać. Warto jednak wspomnieć, że obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rękawiczek lateksowych z obniżoną zawartością uczulających protein.

2. Rękawiczki nitrylowe – rękawiczki jednorazowe o właściwościach podobnych do lateksowych – są jednak bardziej wytrzymałe. Produkuje się je z syntetycznego kauczuku, który nie wywołuje uczuleń. Chętnie stosowane są przez służbę zdrowia, branżę kosmetyczną i sektor spożywczy.

3. Rękawiczki winylowe – wykonane z PCV, nie uczulają i nie przylegają ściśle do dłoni. Charakteryzują się odpornością na tłuszcze i smary. Chętnie wykorzystywane w gastronomii, fryzjerstwie i przy zabiegach porządkowych. Wybierając ten rodzaj rękawiczek jednorazowych, warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar.

Rękawiczki pudrowane czy bezpudrowe – które wybrać?

W zasadzie wszystkie wymienione wyżej rękawiczki jednorazowe dostępne są w wersji pudrowanej lub bezpudrowej. Te pierwsze wyróżniają się tym, że w ich wnętrzu znajduje się warstwa pudru – zwykle talku lub skrobi kukurydzianej. Puder wchłania wilgoć, ułatwia zakładanie oraz ściąganie rękawiczek i sprawia, że nie kleją się one do skóry.

Wariant pudrowany idealnie sprawdzi się u osób, których dłonie pocą się intensywnie. Jest ceniony również przez użytkowników, którzy muszą często wymieniać rękawiczki na nowe. Co ważne, jednorazowe rękawiczki lateksowe w wersji pudrowanej mogą nasilać reakcje alergiczne u osób z uczuleniem na lateks. W takim przypadku ich dobrą alternatywą są pudrowane rękawiczki nitrylowe.

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać – jałowe czy niejałowe?

Rękawiczki jednorazowe mogą być dostępne również w wersji jałowej i niejałowej. Te pierwsze przeznaczone są przede wszystkim do wykonywania zabiegów, podczas których może dojść do kontaktu z krwią pacjenta – np. zabiegów chirurgicznych. W czynnościach, które nie wymagają sterylnych warunków, stosuje się rękawiczki niejałowe.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]