Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Podstawowe narzędzia stomatologiczne – o czym pamiętać, kompletując wyposażenie gabinetu?

Bycie lekarzem to misja, a zawód stomatologa to wyzwanie. Społeczeństwo ma coraz większe problemy dentystyczne, w związku z czym dla tej specjalizacji zawsze będzie miejsce. Wybrałeś ten zawód, więc doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że na co dzień spotkasz się z wieloma pacjentami, którzy zwyczajnie boją się wizyt u dentysty. Otwierając swój własny gabinet, zapewne chcesz stworzyć miejsce, które będzie idealnie wyposażone, ale przede wszystkim przyjazne pacjentom. Wybrałeś konkretną specjalizację? Jeśli tak, wiesz doskonale, czym Twój gabinet będzie się wyróżniał na tle innych. Jednakże istnieją podstawy, które powinny znaleźć się wszędzie. Jakie podstawowe narzędzie stomatologiczne muszą znaleźć się w Twoim gabinecie? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Co musisz mieć w swoim gabinecie stomatologicznym?

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego jest determinowane Twoją specjalizacją. Nie wszystkie narzędzia dostępne na rynku będą Ci potrzebne w codziennej pracy. Są jednak elementy wspólne dla dużego grona specjalistów. Podstawa we wszystkich gabinetach będzie taka sama – super wygodny, funkcjonalny unit, szerzej znany jako fotel dentystyczny. To Twoje centrum dowodzenia, ponieważ to właśnie wokół niego zgromadzisz absolutnie wszystkie narzędzia stomatologiczne potrzebne podczas wykonania pacjentowi określonego zabiegu. Niezbędna będzie też lampa z bardzo mocnym światłem, dzięki której uchwycisz najmniejszy szczegół w jamie ustnej pacjenta. Na pewno wyposażysz się również w turbinę czy w dmuchawkę wodno-powietrzną. W zależności od specjalizacji możesz mieć także aparaty RTG – na podstawie zdjęć dobierzesz odpowiedni sposób działania, np. w przypadku tzw. leczenia kanałowego.

Narzędzia stomatologiczne – mali-wielcy bohaterowie

Narzędzia stomatologiczne, które znajdziesz np. w e-sklepie Molarr, są niezbędne w każdym gabinecie, niezależnie od jego specjalizacji. Możemy wyróżnić kilka ich podstawowych rodzajów. Te, których będziesz używał w codziennej pracy to przede wszystkim narzędzia diagnostyczne. Służą do podstawowego badania jamy ustnej pacjenta. Do tej grupy zaliczamy zgłębniki, pincety i lusterka stomatologiczne. Będą niezbędne podczas rutynowego przeglądu uzębienia. Na co dzień będziesz także wykonywał scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Do tego zadania użyjesz kirety.

Z pewnością niejednokrotnie zgłosi się do Ciebie pacjent, który będzie wymagał tzw. leczenia kanałowego. Endodoncja, bo tak nazywa się ta część stomatologii, również wymaga użycia narzędzi stomatologicznych. Każdy lekarz, który wykonuje taki zabieg, powinien mieć przy sobie ekskawator, pincetę mikrochirurgiczną i upychadło kanałowe.

Rutynową czynnością w Twojej pracy będzie wypełnianie ubytków w zębach pacjentów. W tym przypadku przydadzą Ci się upychadła i nakładacze. To niewielkie przyrządy, który pomogą Ci założyć idealne wypełnienie.

Jeżeli jako swoją specjalizację wybrałeś chirurgię stomatologiczną, to nie możesz pominąć elementów związanych z ekstrakcją zęba. Absolutnie niezbędne będą wówczas takie narzędzia, jak kleszcze, dźwignie korzeniowe i luksatory.

Wyposażenie gabinetu to nie wszystko! Co jeszcze jest ważne?

Pamiętaj, że wszystkie narzędzia stomatologiczne, których używa się w gabinecie, są wykonane ze stali nierdzewnej chirurgicznej. Szczególną więc uwagę zwróć na konieczność ich dezynfekcji i sterylizacji po każdym pacjencie. W Twojej pracy bardzo ważna, poza wyposażeniem gabinetu, będzie empatia. Społeczeństwo nadal obawia się wizyt u stomatologa, a Twoja troska i zrozumienie może pomóc w przełamaniu tego trendu. Jakość obsługi pacjenta to nie tylko najwyższej jakości wyposażenie gabinetu, ale także Twoje odpowiednie podejście.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]