Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Piwa kraftowe

Rynek piwa kraftowego stale się powiększa. Konsumenci chętnie sięgają po takie trunki, bo w odróżnieniu od piw koncernowych, lokalnie warzone piwo ma unikalny smak. Co sprawia, że jest ono tak wyjątkowe?

Co wyróżnia piwo kraftowe?

Piwa znanych, dużych marek, jakie można kupić w każdym sklepie, produkowane są w sposób przemysłowy. Piwa kraftowe warzone są w małych, lokalnych browarach, według własnych receptur, nierzadko tradycyjnymi, domowymi metodami, co ma zapewnić gotowym trunkom niepowtarzalny smak. Kraftowe piwa nie są skierowane do bardzo szerokiego grona odbiorców tak jak piwa koncernowe, co pozwala skupić się na wysokiej jakości napoju, a browarnik może nadzorować osobiście cały proces produkcji piwa, od etapu dobierania składników aż po rozlewanie.

Produkcja nie jest na dużą skalę, za to często jest mocno zróżnicowana. Małe browary zajmujące się piwami kraftowymi lubią eksperymentować ze smakami i mają swoje autorskie receptury, przez co ich piwo trudno pomylić z napojami innych producentów. Piwo kraftowe wytwarzane jest z wysokiej jakości składników, bez żadnych sztucznych wspomagaczy, dozwolone są za to inne naturalne dodatki, dzięki którym uzyskuje się jedyny w swoim rodzaju trunek.

Piwa kraftowe kupuje się głównie u producenta, ale można też znaleźć takie gatunki w dobrych sklepach, jak hurtownia alkoholu Świat Konesera w Bielsko-Białej. Ceny piw kraftowych są zróżnicowane, ale na ogół takie trunki kosztują więcej niż piwa popularnych marek.

Czy kraftowe piwa rzeczywiście są lepsze?

Moda na rzemieślnicze krafty sprawiła, że coraz więcej osób sięga po takie właśnie piwa, przez co ich udział w sprzedaży alkoholi z roku na rok się powiększa. Czy jednak te wybory naprawdę są podyktowane przekonaniem, że kraftowe piwo po prostu smakuje lepiej? Większość klientów przyznaje, że tak, i wyższa cena jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona.

Piwa koncernowe nie różnią się aż tak bardzo między sobą, podczas gdy piwo kraftowe zwykle zaskakuje oryginalnym smakiem. Kraftowe piwa dostępne są w rozmaitych gatunkach, pojawiają się także różne wersje smakowe, z dodatkiem soków owocowych, jak również orzeźwiające piwa bezalkoholowe. Piwa tego typu najczęściej mają specjalne oznaczenia, dlatego warto sprawdzić wcześniej, czy rzeczywiście wybrany napój pochodzi od lokalnego browaru.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]