Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Nawracające zawroty głowy. Czy leki bez recepty mogą pomóc?

Istnieje wiele różnego rodzaju objawów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie i często uniemożliwiać nam pracę czy wykonywanie zwykłych codziennych czynności. Jednym z  takich objawów są nawracające zawroty głowy. W artykule dokładniej opisujemy, jakie mogą być przyczyny powstawania tego typu objawów, u jakich pacjentów najczęściej występują oraz jakie są dostępne w aptekach leki bez recepty i suplementy diety, które mogą pomóc w walce z takimi objawami i sprawić, że będą one występowały przynajmniej trochę rzadziej.

Jakie są możliwe przyczyny powstawania zawrotów głowy?

Zawroty głowy są związane z powstawaniem zaburzeń równowagi. Przy ich występowaniu pacjenci mają wrażenie poruszania się w przestrzeni i nie mają nad tym kontroli. Najczęściej zawroty głowy towarzyszą wysiłkowi fizycznemu, np. w trakcie długiego spaceru czy joggingu, podczas podnoszenia jakiegoś ciężkiego przedmiotu lub po prostu podczas schylania się. Tak naprawdę nie ma tylko jednej przyczyny powstawania zawrotów głowy. O krótkie opisanie najczęstszych przyczyn powstawania zawrotów głowy poprosiliśmy farmaceutę z apteki internetowej aptekawsieci.pl, oto co nam powiedział:

„Powstawanie u pacjentów zawrotów głowy może mieć różne przyczyny i w zależności od nich należy dobrać odpowiednie sposoby ich leczenia i zapobiegania nawrotom. Najczęściej dzieli się zawroty głowy na takie, które są pochodzenia błędnikowego lub pozabłędnikowego. W zawrotach głowy o pochodzeniu błędnikowym główną przyczyną ich powstania są zaburzenia błędnika na skutek przede wszystkim chorób otolaryngologicznych. Z kolei zawroty głowy o pochodzeniu pozabłednikowych mogą być spowodowane takimi czynnikami jak zespoły lękowe i depresyjne, migrenowe bóle głowy, urazy mózgu czy padaczka. Zawroty głowy mogą być też objawami współistniejącymi w wielu zaburzeniach narządowych i ogólnoustrojowych, m.in. w cukrzycy, w nadciśnieniu lub niedociśnieniu czy w trakcie menopauzie”.

U kogo najczęściej występują problemy z zawrotami głowy?

Najczęściej z nawracające zawroty głowy występują u osób starszych i są związane z osłabieniem krążenia oraz z problemami na tle krzepnięcia.  Pojawianie się od czasu do czasu zawrotów głowy może być też związane z przyjmowanymi na stałe lekami. Jeżeli takie problemy trwają dłużej niż kilkanaście sekund lub/i powtarzają się kilkakrotnie w ciągu dnia, wtedy na pewno warto jest się umówić na wizytę u lekarza, który będzie w stanie wykonać badania, mające na celu określenie dokładnych przyczyn powstawania takich objawów oraz przepisać nam odpowiednie leki.

Zawroty głowy mogą jednak występować nawet u ludzi młodych, np. w wyniku zwiększonego wysiłku fizycznego i chwilowego obniżenia ciśnienia krwi. W takich przypadkach objawy te mają postać kilkusekundowego wirowania i kołysania np. przy nagłej zmianie pozycji ciała. Takie zjawisko nazywa się hipotonią lub hipotensją ortostatyczną.

Jakie rodzaje leków bez recepty mogą być pomocne w walce z takimi objawami?

Jeżeli nie ma się żadnych poważnych problemów zdrowotnych i powtarzające się co jakiś czas zawroty głowy nie są dla nas szczególnie uciążliwe, w celu zapobiegnięcia ich częstszemu pojawianiu się, warto jest sięgnąć po dostępne w aptekach i w aptekach internetowych tabletki na zawroty głowy w postaci leków OTC, czyli dostępnych bez recepty lub różnego typu suplementów diety. Są to przede wszystkim ziołowe tabletki na pamięć i koncentrację, w  których składzie znajduje się miłorząb japoński. Alternatywą mogą być też różnego rodzaju leki homeopatyczne.

W przypadku poważniejszych zawrotów głowy pomocne mogą być jednak wyłącznie leki na receptę, które mogą przepisać tylko lekarze, po wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnych badań diagnostycznych.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]