Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Najczęściej występujące wady wzroku

Wada wzroku to schorzenia, które dotykają ogromnej liczby ludzi na całym świecie. Ich pojawienie się wywołują najczęściej czynniki genetyczne oraz negatywny wpływ środowiska na jakość widzenia. Problem ten dotyka osób w każdym wieku, ponieważ może pojawić się już we wczesnym dzieciństwie. Warto poznać najczęściej występujące wady wzroku oraz dowiedzieć się, czym się one charakteryzują.

Najpopularniejsze wady wzroku

Wadą wzroku nazywa się brak możliwości do wytworzenia obrazu zogniskowanego na plamce żółtej oka. Jest to centralna część tęczówki, a w wyniku tego człowiek widzi niewyraźnie. W dotkniętym wadą oku dochodzi do niewłaściwego załamani się światła, co skutkuje właśnie problemami z prawidłowym widzeniem.

Czym jest krótkowzroczność?

Jest to wada, w wyniku której obiekty znajdujące się w pewnej odległości są źle widoczne. Jest to spowodowane tym, że obraz powstaje przed siatkówką. Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi tej wady są nie tylko predyspozycje genetyczne związane z występowaniem schorzenia u najbliższych osób, ale także długotrwały stres, czy zbyt częste przesiadywanie przed monitorem komputera. Krótkowzroczność powinna być leczona nie tylko ze względu na komfort, gdyż niewyraźne widzenie jest bardzo uciążliwe, ale także na to, że może prowadzić do wielu groźnych chorób. Leczenie tej wady przeprowadza się poprzez noszenie właściwie dobranych okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą także poddać się laserowej korekcji oka.

Charakterystyka dalekowzroczności

W przypadku tej wady obraz powstaje za siatkówką, dla osoby je posiadające mają problem z poprawnym widzeniem obiektów znajdujących się blisko oczu. Problem ten pogłębia się z wiekiem, a towarzyszyć tej wadzie mogą częste bóle głowy oraz nadmierne zmęczenie oczu. Do zniwelowania tej wady stosuje się soczewki kontaktowe o dodatniej mocy oraz wypukłe szkła sferyczne. Salon optyczny w Tychach to miejsce, w którym pacjenci mogą liczyć na profesjonalny dobór skutecznych szkieł kontaktowych lub okularów, które pozwolą podnieść komfort życia (więcej na stronie https://optykpunktwidzenia.pl/optyk-tychy/). Schorzenie to można wyleczyć także za pomocą laserowej korekcji lub zabiegu wszczepienia soczewek fakijnych.

Astygmatyzm – co to za wada?

Astygmatyzm to zniekształcenie rogówki oka, co skutkuje niewyraźnym widzeniem. Wada ta najczęściej występuje razem z krótko- lub dalekowzrocznością. Bardzo często pacjenci z tą wadą skarżą się na częste bóle głowy oraz nawracające pieczenie oczu. Może pojawiać się także dość mocne rozmazanie przedmiotów znajdujących się w bliskiej odległości oraz trudności z rozpoznawaniem liter. Do leczenia tej wady stosuje się cylindryczne soczewki lub szkła korekcyjne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]