Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kredyt hipoteczny na własną rękę czy ze wsparciem specjalisty?

Kredyt hipoteczny jest jednym z najczęściej wybieranych produktów finansowych. Na wysokie zainteresowanie nim wpływają naturalne potrzeby mieszkaniowe, jakie posiada każda dorosła osoba. Zakup własnego mieszkania w Lublinie wymaga w dzisiejszych czasach sporych zasobów finansowych, których nie sposób zgromadzić z oszczędności. W realizacji tego marzenia pomagają lubelskie banki, które finansują zakup mieszkania do nawet 90% wartości nieruchomości. O kredyt hipoteczny możemy natomiast ubiegać się na dwa sposoby – samodzielnie lub z pomocą doradcy finansowego.

Kredyt hipoteczny na własną rękę – jakie ryzyko się z tym wiąże?

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny jest dość skomplikowany. Jako że jest to długoterminowe zobowiązanie, które będziemy spłacali przez kolejnych 15-30 lat, należy wybrać go z dużą starannością i rozwagą, biorąc pod uwagę wiele czynników i zmiennych. Przeciętny człowiek zwykle nie posiada wiedzy ekonomicznej oraz znajomości produktów finansowym na takim poziomie, który pozwalałby mu na podjęcie bezbłędnej decyzji. W efekcie większość osób samodzielnie ubiegających się o kredyt hipoteczny albo nie otrzymuje finansowania wcale, albo wybiera ofertę, która w dłuższej perspektywie czasu okazje się po prostu nieopłacalna.

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny na własną rękę wiąże się także ze sporym wysiłkiem. Klient musi samodzielnie odwiedzić wszystkie banki, wyliczyć zdolność kredytową w każdym z nich oraz zapoznać się z warunkami udzielania finansowania oraz specyfiką ofert. Musi także sam zgromadzić całą potrzebą dokumentację, w której zakres wchodzą zarówno dokumenty dochodowe, jak i te dotyczące wybranej nieruchomości. W jego gestii leży także wypełnienie wniosku kredytowego oraz czuwanie nad przebiegiem całej procedury finansowej. Bardzo często popełnianym błędem jest także składanie wniosku do tylko jednego banku – w sytuacji, kiedy wyda on decyzję negatywną, klient może stracić wpłacony zadatek lub być zmuszony do szybkiego znalezienia alternatywnego rozwiązania, co wiąże się z kolei z dużym stresem.

Kredyt hipoteczny a doradca finansowy w Lublinie

Jak widać, ubiegnie się o kredyt hipoteczny na własną rękę, jest czasochłonnym oraz obarczonym wysokim ryzykiem przedsięwzięciem. Nic więc dziwnego, że tylko nieliczne grono osób decyduje się na to rozwiązanie. Zdecydowana większość przyszłych kredytobiorców korzysta natomiast ze wsparcia specjalisty w zakresie kredytów mieszkaniowych – jest nim doradca finansowy w Lublinie, który od poszewki zna lokalny rynek kredytów hipotecznych oraz jest w stanie przeprowadzić całą procedurę kredytowania szybko i sprawnie.

Doradca finansowy w Lublinie działa wyłącznie w interesie klienta. Jego zadaniem jest dokładne zapoznanie się z sytuacją materialną osoby korzystającej z jego wsparcia, wyliczenie zdolności kredytowej we wszystkich bankach oraz wskazanie tych instytucji, które z największym prawdopodobieństwem wydadzą pozytywną decyzję kredytową.

Wnioski kredytowe są składane zwykle jednocześnie do 2-3 banków, aby zmaksymalizować szansę na otrzymanie finansowania, a ekspert towarzyszy klientowi na każdym etapie ubiegania się o kredyt. Pomaga mu m.in. w kompletowaniu dokumentów, wypełnianiu wniosków oraz analizie poszczególnych ofert. Co istotne, jego usługi są dla klienta bezpłatne – wynagrodzenie eksperta wypłaca bowiem bank, z którym klient zdecyduje się zawrzeć umowę kredytową.

Partnerem artykułu jest portal Sprawdzony Doradca – Twój doradca finansowy Lublin.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]