Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie usługi świadczą kancelarie frankowe?

Kancelarie prawne określane jako kancelarie frankowe specjalizują się w świadczeniu usług prawnych dla frankowiczów. Jakie dokładnie czynności prowadzą i w jakich przypadkach warto się do nich udać?

Kancelaria frankowa – czym się zajmuje?

W związku z problemami wynikającymi z nieprawidłowych umów kredytowych kredytów we franku szwajcarskim coraz więcej osób, które je zawarło, poszukuje dzisiaj pomocy prawnej. Właśnie dlatego powstała nowa specjalizacja kancelarii adwokackich i radcowskich – kancelarie frankowe.

Kancelarie frankowe zapewniają swoim klientom kompleksową pomoc związaną z dążeniem do sprawiedliwości wtedy, gdy umowa kredytu we franku nie została zawarta poprawnie i zawierała ona niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, powodujące postawienie go w gorszej sytuacji i wywołujące poważne straty.

W kancelariach frankowych klienci mogą wtedy uzyskać pełną pomoc dotyczącą analizy umowy oraz dalszego postępowania, również prowadzonego przed sądem.

Kiedy udać się do kancelarii frankowej?

Wsparcie kancelarii frankowych przede wszystkim dotyczy przypadków nieprawidłowych zapisów w umowach kredytowych, które nazywane są klauzulami abuzywnymi albo niedozwolonymi. Są to klauzule niezgodne z prawem, dlatego też nie mają one mocy prawnej.

W umowach kredytów frankowych takie klauzule dotyczą głównie przeliczenia kursu walut według niekorzystnego dla klienta przelicznika, co naraża go na wyższe obciążenie finansowe. Również mogą być one związane z brakiem możliwości spłaty kredytu we franku szwajcarskim, a jedynie koniecznością spłacania go w złotówkach.

Gdy poszukiwana jest sprawdzona kancelaria frankowa Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ również są miastem, gdzie taka pomoc jest dostępna. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się obecnie online.

Jaką pomoc oferują kancelarie frankowe dla swoich klientów?

W ramach obsługi kancelarie frankowe zapewniają swoim klientom poniższe usługi:

  • analiza umowy kredytowej
  • przygotowanie niezbędnej dokumentacji, na przykład pozwów sądowych
  • reprezentację w kontaktach z bankiem
  • reprezentację przed sądem

Czy warto korzystać z kancelarii frankowych?

Dla osób posiadających kredyty we franku szwajcarskim pomoc kancelarii frankowej może być nieoceniona. Wsparcie pozwala wtedy na uzyskanie korzystnego wyniku wyroku sądowego, co pozwala wtedy na unieważnienie kredytu albo na jego odfrankowienie, czyli zmianę waluty.

Opłaty dla kancelarii frankowych najczęściej są prowadzone po zakończeniu sprawy, dlatego też klient nie musi wtedy na początku przekazywać do niej sumy potrzebnej do prowadzenia sprawy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]