Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie środki na wypadanie włosów są dostępne?

Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów i łysieniem to prawdopodobnie poszukujesz skutecznego rozwiązania, które pomoże Ci w zwalczeniu problemu. Najważniejsze by udać się do specjalisty w tej dziedzinie – lekarza trychologa, który po konsultacji ustali z Tobą możliwości leczenia. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat kilku popularnych środków, które są polecane w walce z łysieniem.

Metody na walkę z łysieniem

Podstawą w preparatach, które mają skutecznie walczyć z łysieniem są inhibitory DHT. To substancja, która hamuję przemianę testosteronu do DHT. Ten proces można ulepszyć stosując leki rozszerzające naczynia krwionośne, których zadaniem jest polepszenie ukrwienia głowy. Kolejnym sposobem jest użycie lasera. Dzięki laseroterapii stymuluje się mieszki włosowe do wzrostu. Dzięki czemu wzrost włosów następuje szybciej.

Popularnym specyfikiem jest również minoxidil. Po nałożeniu na skórę głowy wywołują wczesną anagenu, która przyczynia się do tego, że włosy przechodzą cały cykl wzrostu włosów, a następnie ponownie rosną. Mieszki włosowe dzięki preparatowi przechodzą proces wzrostu i wchodzą w tak zwany anagen. Dzięki temu stare włosy zaczynają wypadać szybciej i w dużych ilościach, ale potem odbudowują się dużo łatwiej i są trwalsze. Lek ten występuje w postaci płynnej lub w formie piany. Dostępne na rynku preparaty mają stężenie minoxidilu 2% oraz 5%.

Kolejnym skutecznym preparatem na rynku jest ekstrakt z Saw Palmetto. Jest dostępny w formie tabletek. Występuje również jako dodatek w niektórych szamponach i odżywkach.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Profilaktyka w przypadku łysienia jest niezwykle ważna. Warto zadbać o skórę głowy i włosy wcześniej niż będzie to konieczne. Bardzo ważne jest regularne mycie włosów i dbanie o higienę głowy. Szampon i kosmetyki powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb każdego mężczyzny, tak by nie obciążały włosów. Ponadto niezwykle ważne jest dbanie o zdrową dietę bogatą w witaminy i zdrowy tryb życia.

Źródło zdjęcia:
Krakenimages.com / Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]