Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zakładać soczewki kontaktowe – podstawowe zasady

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Nie wiesz co wybrać? Obie opcje mają swoich zdeklarowanych zwolenników. Użytkownicy okularów często twierdza, że posługiwanie się soczewkami jest trudne, uciążliwe, a nawet niesie za sobą niebezpieczeństwo. Ci, którzy na co dzień korzystają z soczewek twierdzą, że są znacznie wygodniejsze, zapewniają większe pole widzenia, pozwalają na większą aktywność ruchową oraz na noszenie okularów słonecznych.

Z pewnością niektóre argumenty obu stron są słuszne, chociaż wokół soczewek kontaktowych krąży wiele mitów sprzed 20-30 lat, kiedy to były o wiele mniej doskonałe niż obecnie. Jak więc zakładać soczewki kontaktowe prawidłowo ? Najważniejsze jest zachowanie zasad higieny. Przed założeniem soczewek zawsze należy umyć dokładnie dłonie ciepłą wodą z mydłem. Również nie można soczewek poprawiać lub zdejmować brudnymi rękami. Grozi to podrażnieniem oka, a nawet ciężkim stanem zapalnym spojówek.

Gdzie można się nauczyć jak zakładać soczewki kontaktowe?

Nie jest to specjalnie skomplikowana czynność, ale krótkie fachowe szkolenie jest znacznie lepsze niż trening ze znajomym lub samodzielna nauka metodą prób i błędów. Mojepierwszesoczewki.pl to platforma internetowa, która krok po kroku przeprowadzi osobę, która zechce wypróbować soczewki kontaktowe zamiast okularów. Cały proces zaczyna się od rejestracji i umówienia na badanie wzroku. Mojepierwszesoczewki.pl wskażą najbliższy zakład optyczny współpracujący z lekarzem okulistą.  Po badaniu specjalista dobierze soczewki, a pacjent nie tylko będzie mógł zaopatrzyć się w nie na miejscu, ale przejść krótkie szkolenie na temat higieny i samej techniki zakładania soczewek kontaktowych.  Zarejestrowani w mojepierwszesoczewki.pl pacjenci mają gwarancję zakupu najlepszych certyfikowanych soczewek kontaktowych, wypróbowania ich i zakupu po promocyjnych cenach.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać najlepiej?

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Można wybierać pomiędzy jednorazowymi dziennymi, jednorazowymi dobowymi, a także przeznaczonymi do noszenia przez 2 tygodnie lub miesiąc. Jednorazowe można polecić tym, którzy dużo podróżują, lub po prostu nie mają cierpliwości do codziennej pielęgnacji soczewek. Dwutygodniowe i miesięczne wymagają pewnej systematyczności, za to są znacznie tańsze. Jeżeli będziemy przestrzegać zasad jak zakładać soczewki kontaktowe wszystkie ich rodzaje są całkowicie bezpieczne, a przeciwwskazania do ich używania ma naprawdę niewielki procent użytkowników okularów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]