Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

O pięknych i gęstych włosach marzy każdy z nas. Niestety nie każdego natura nimi obdarzyła – co więcej wiele z nas zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Ich utrata może być stopniowa lub nagła, a do łysienia przyczynić może się kilka czynników. Tak samo, jak wiele jest przyczyn wypadania włosów, tak dużo jest sposobów zapobiegania temu zjawisku. Wypróbować można te domowe, a także sięgnąć po pomoc medycyny estetycznej.

Nadmierne wypadanie włosów – przyczyny

Wypadanie włosów może być wywołane wieloma przyczynami. Na niektóre z nich mamy wpływ, na inne nie. Jako podstawowe przyczyny nadmiernego wypadania włosów wymienia się:

 • choroby – łysienie mogą spowodować np. schorzenia tarczycy;
 • zła dieta, zaburzenia jedzenia;
 • stres;
 • ciąża i okres poporodowy;
 • geny;
 • stany zapalne organizmu;
 • nadmiar witaminy A;
 • antykoncepcja hormonalna;
 • niewłaściwa pielęgnacja włosów i zbyt obciążające zabiegi fryzjerskie.

Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów?

Sposobów na zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów nie brakuje. W przypadku, gdy łysienie nie jest wynikiem choroby to można szybko i skutecznie stymulować wzrost nowych włosków, a także wzmocnić te osłabione. W dużej mierze pomocne są domowe sposoby, które opierają się na:

stosowaniu odpowiednich preparatów – osłabione i nadmiernie wypadające kosmyki warto wzmacniać preparatami na bazie aminokwasów, peptydów, kreatyny, witamin, enzymów, minerałów oraz fitohormonów; takie składniki odnaleźć można zarówno w szamponach, jak i odżywkach do włosów, a także peelingach; na uwagę zasługuje ten ostatni kosmetyk – pomoże on wykonać delikatny masaż skóry głowy, który pobudzi cebulki do wzrostu;

diecie – w zahamowaniu nadmiernego wypadania włosów z cebulkami pomoże odpowiedni jadłospis; na zdrowe włosy należy jeść produkty bogate w witaminy A, B, C i E, cynk, miedź, żelazo, białko; wyeliminować należy natomiast kawę, biały cukier, wysoko przetworzona żywność, metale ciężkie zawarte np. w mięsie z drobiu karmionego antybiotykami;

odpowiedniej pielęgnacji – opiera się ona na ograniczeniu zabiegów fryzjerskich oraz stylizacyjnych kondycję włosów osłabić może suszenie, prostowanie, kręcenie, farbowanie, a nawet wiązanie w kucyk czy warkocz.

Zabiegi medycyny estetycznej na wypadanie włosów

W wielu sytuacjach nawet drobna zmiana w pielęgnacji czy diecie pozwala ograniczyć wypadanie włosów. Może się jednak zdarzyć, że utrata gęstości czupryny postępuje nawet przy zastosowaniu domowych sposobów. W takich sytuacjach warto pomyśleć o skutecznej profilaktyce wypadania włosów i zastosowaniu zabiegów medycyny estetycznej. Jako jedna z najskuteczniejszych procedur wymieniane jest osocze bogatopłytkowe, inaczej nazwane PRP. Zabieg może być wykonany u osób, u których występuje:

 • nadmierne wypadanie włosów,
 • przerzedzenie czupryny,
 • zakola,
 • łysienie plackowate,
 • łysienie androgenowe.

Przeciwwskazaniem do zabiegu osoczem PRP jest natomiast ciąża, okres laktacji, zażywanie lekarstw rozrzedzających krew, problemy z krzepliwością krwi.

Czym jest osocze PRP?

Osocze PRP, czyli bogatopłytkowe często wykorzystywane jest w leczeniu chorób włosów. Jest to innowacyjna metoda, która pomaga powstrzymać nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie. Zabieg opiera się na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które jest bogate w cenne składniki aktywne. Pobudzają one regenerację i biostymulują skórę głowy. Dzięki obecności w osoczu PRP czynnika wzrost cebulki są pobudzane do wzrostu, a liczba tych wypadających jest znacznie ograniczona.

Mocnymi stronami zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest nie tylko jego skuteczność, ale i bezpieczeństwo. W tym zabiegu na wypadanie włosów wykorzystywany jest preparat osocza pozyskiwany z krwi pacjenta, dzięki czemu jest on swoisty dla organizmu. W praktyce oznacza to, że nie wywołuje on żadnych reakcji zapalnych i alergicznych. Trzeba też zaznaczyć, że zabieg osoczem PRP jest bezbolesny – w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co gwarantuje komfort pacjentowi przez cały czas trwania procedury. Pacjent nie musi się również martwić rekonwalescencją, ponieważ tej nie ma. Już następnego dnia po zabiegu można powrócić do swoich codziennych aktywności. Więcej o zabiegu dowiedzieć można się od specjalistów z Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz lub Częstochowa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]