Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak bezpiecznie i skutecznie poradzić sobie ze stresem?

Nerwica to niechlubna liderka wśród epidemii naszego stulecia. Już ćwierć wieku temu Światowa Organizacja Zdrowia alarmowała, iż nerwice o różnym podłożu dotykają aż jedną czwartą mieszkańców naszego globu. A płeć, wiek, rasa czy rejon zamieszkiwania nie mają tu znaczenia. Świat już dawno temu stał się globalną wioską, a więc i problemy zdrowotne mają wymiar globalny.

Skąd się biorą nerwice?

Wpływ na taki stan rzeczy, poza czynnikami natury genetycznej, mają przede wszystkim zmiany cywilizacyjne, wymagające szybkiego tryb życia, krótkiego snu, pośpiesznego spożywania posiłków. Do tego dochodzą stres w pracy, nadmierny konsumpcjonizm oraz wzrost liczby bodźców zewnętrznych. Pojawiają się też nowe typy uzależnień, jak gry komputerowe czy natrętne korzystanie z social mediów.

Jak sobie radzić ze stresem?

Ciągła ekspozycja na stres, niepodejmowanie prób radzenia sobie z nim, może powodować rozwój nerwic, stanów lękowych, a nawet powodować depresje. Radzić z tym można sobie na wiele sposobów. Oczywiście łatwo powiedzieć, aby zmienić tryb życia, odejść ze stresującej pracy czy zmienić środowisko na bardziej przyjazne dla naszych zszarganych nerwów. Trudniej już wcielić to w życie.

Ale rzeczywiście, pierwszą poradą, jaką usłyszymy od specjalistów, to próba spojrzenia z dystansem na otaczającą nas rzeczywistość i podjęcie inicjatyw zmierzających do zredefiniowania naszej roli w otaczającym nas świecie. Warto na początek uregulować godziny snów i posiłków. Trzeba znaleźć czas na odpoczynek.

Jeśli to nie wystarcza, przyjrzyjmy się różnym technikom relaksacyjnym, ćwiczeniom. TRE, joga a może po prostu wypad na rower czy basen będą naszym panaceum na ukojenie?

Suplementy na ratunek naszym nerwom

Starania w zakresie wdrażania slow life warto uzupełnić o odpowiednią suplementację substancjami aktywnymi biologicznie, które od wewnątrz wesprą nasz organizm w powrocie do równowagi psychicznej. Od wieków ludzie odnajdywali pomoc ziołach, których stosowanie stanowiło panaceum na różnego rodzaju dolegliwości.

Producenci suplementów diety oferują szeroką paletę różnego rodzaju preparatów. Aby przejść do konkretów, skoncentrujmy się na portfolio Avetpharma, firmy nagradzanej za jakość swoich wyrobów.

W przypadku stresu i nerwic ukojenie przyniesie ekstrakt z liści melisy lekarskiej zawarty w suplemencie Melisa Plus, uzupełnionym o Magnez i Witaminę B6 lub Avet Hebs z witaminą B12. Na problemy z zasypianiem nieoceniony będzie zestaw Spokój + Sen, działający synergistycznie dzięki obecności melatoniny, melisy oraz korzeni ashwagandhy i różeńca górskiego.

W przypadku stanów nerwicowych, depresji warto rozważyć zastosowanie ziela korzenia dziurawca zwyczajnego. Pamiętać jednak należy, że wchodzi on w interakcje z wieloma lekami, dlatego przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]