Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego puste miejsca po zębach wymagają wypełnienia?

Utrata jednego zęba to nic takiego? Nic bardziej mylnego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że braki w uzębieniu to problem nie tylko natury estetycznej. Nawet ubytek jednego zęba może wyrządzić ogromne szkody w jamie ustnej i doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Dowiedz się, czemu warto zdecydować się na jak najszybsze uzupełnienie brakujących zębów.

Czym grożą braki w uzębieniu?

Brak zęba może powodować szereg nieodwracalnych zmian w obrębie jamy ustnej. Kość otaczająca ubytek zapada się i zanika, przez co sąsiednie zęby, w wyniku braku właściwego oparcia, zaczynają przemieszczać się w kierunku powstałej dziury. Poprawne umycie zębów i dziąseł staje się coraz trudniejsze. Wzrasta wówczas ryzyko próchnicy i chorób przyzębia: zapalenia dziąseł czy groźniejszego zapalenia przyzębia. Dochodzi także do zaburzenia zgryzu, co może skutkować zmianami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, a w konsekwencji przewlekłymi bólami głowy.

Ubytki w uzębieniu skutkują stopniowym i nieuniknionym zanikiem tkanki kostnej. W dłuższej perspektywie prowadzi to do zaburzenia proporcji twarzy: policzki się zapadają, kąciki ust kierują w dół, a broda wysuwa się do przodu. Twarz osoby, która nie ma wielu zębów, wydaje się dużo starsza, niż jest w rzeczywistości. Braki w uzębieniu mogą również powodować problemy w innych częściach ciała – nawet bardzo oddalonych od głowy. Utrudniają na przykład prawidłowe gryzienie i przeżuwanie jedzenia, co może skutkować problemami żołądkowymi. Pośrednio przyczyniają się do nadwagi i otyłości.

Jak uzupełnić brakujące zęby?

Istnieje wiele metod uzupełniania brakujących zębów. Do najpopularniejszych należą protezy ruchome, mosty protetyczne oraz implanty. Wszystkie z nich oferuje przychodnia stomatologiczna ARTDENT w Brzesku. Protezy ruchome stosuje się głównie w przypadku ubytku kilku lub wszystkich zębów. Są one wyjmowane – użytkownik korzysta z nich w dzień, a wyjmuje na noc, aby dać odpocząć dziąsłom i błonom śluzowym. Mosty protetyczne należą do grupy stałych uzupełnień zębowych. Zakłada się je na naturalnych zębach pacjenta. Za ich pomocą można zapełnić jedną lub kilka luk zębowych.

Najlepszym i coraz popularniejszym sposobem uzupełniania braków zębowych są implanty. To metalowe śruby, do których mocuje się porcelanową nadbudowę. Implanty doskonale imitują oryginalne uzębienie. Wszczepy umieszczone pod linią dziąseł są niewidoczne, a przytwierdzone do nich korony wyglądają jak naturalne zęby. Pod pewnymi względami implanty są od nich nawet lepsze – na przykład nie grozi im próchnica. Nadal trzeba o nie jednak dbać tak, jak o naturalne zęby. Trwałość implantów wynosi od 10 do 30 lat, dzięki czemu często starczają na całe życie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]