Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Depilacja laserowa twarzy a golenie maszynką – którą metodę wybrać?

Nadmierne owłosienie w okolicach twarzy jest problemem nie tylko części mężczyzn, lecz także i kobiet. Choć istnieje wiele sposobów na walkę z nim, nie wszystkie są równie skuteczne. By dobrać odpowiednią dla siebie metodę usuwania włosów, warto uprzednio zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych z nich. Często wybieranymi zabiegami są golenie maszynką oraz depilacja laserowa. Który z nich jest lepszy?

Golenie twarzy za pomocą maszynki – czy warto?

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki od lat jest jednym z najpopularniejszych metod na osiągnięcie gładkiej skóry twarzy. Za jego powszechnością stoi niska cena zabiegu – wykonać można go samemu przy użyciu niedrogiej maszynki. Sposób ten nie jest jednak wolny od wad. Ogolone włosy wciąż znajdują się jednak w fazie aktywnego wzrostu – skrócenie ich nie wpływa ani zlikwidowanie, ani na opóźnienie pojawiania się kolejnych włosów. Kobiety i mężczyźni, u których wzrost włosa następuje wyjątkowo szybko, mogą spodziewać się odrostów nawet już po kilku godzinach. Osoby praktykujące golenie twarzy często zauważają, że odrastające po zabiegu włosy są grubsze i ciemniejsze. Choć w rzeczywistości usuwanie włosów za pomocą maszynki nie ma wpływu na te właściwości owłosienia, to wizualny efekt wzmożonej widoczności włosów jak najbardziej występuje. Jest on spowodowany sposobem działania maszynki – ścina ona naturalnie stożkowatą końcówkę włosa na płasko, przez co po odrośnięciu wydaje się on znacznie grubszy niż wcześniej. Bardzo częstym problemem, z jakim mierzą się osoby praktykujące golenia, są także podrażnienia oraz rany powstałe w wyniku zacięć.

Depilacja laserowa twarzy – jak wygląda i jakich efektów się po niej spodziewać?

Depilacja twarzy za pomocą lasera kosmetycznego z roku na rok  zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jej zalety docenią szczególnie osoby, których owłosienie jest ciemne, grube i ma tendencje do szybkiego wzrostu. Dzięki temu zabiegowi już nawet w trzech jego sesjach mogą oni całkowicie zlikwidować owłosienie na powierzchni twarzy, oszczędzając tym samym mnóstwo czasu na codziennym goleniu. Emitowana przez laser wiązka dociera do cebulki włosa, trwale ją uszkadzając i tym samym zapobiegając wzrostowi włosa. Depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna, jednak przed przystąpieniem do niej należy wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Czynnikiem mającym wpływ na niską powszechność tego zabiegu są jego koszta. Nie są one jednak bardzo wysokie, szczególnie uwzględniając fakt, że już kilka sesji pozwoli na osiągnięcie efektu całkowitej gładkości – brak konieczności wymiany maszynek przekonuje do depilacji laserowej nawet najbardziej oszczędne osoby. Więcej na temat tego zabiegu można dowiedzieć się na https://4med.eu/depilacja-twarzy/.

Depilacja laserowa czy maszynka – które wybrać?

Choć usuwanie włosów za pomocą maszynki jest sposobem tanim i powszechnym, wymaga on nawet codziennego powtarzania. Problem regularnego przycinania zarostu rozwiązuje za to depilacja laserowa. Pozwala ona w bezpieczny i trwały sposób usunąć zbędne owłosienie. Choć zabieg ten wymaga konsultacji ze specjalistą, w perspektywie czasu zwykle okazuje się on bardzo dobrym wyborem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]