Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Depilacja laserowa – skuteczne laserowe usuwanie owłosienia

Poznaj coraz częściej wybierany zabieg przez osoby, które mają już dość tradycyjnego golenia owłosienia maszynką, czy też korzystania z zabiegów woskowej depilacji lub depilatora. Depilacja laserowa to nieinwazyjna technika wykorzystująca silnie skoncentrowane światło do penetracji mieszków włosowych. Światło lasera jest pochłaniane przez pigment w łodydze włosa, które uszkadza mieszek włosowy, hamując przyszły wzrost włosów.  Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu?

Depilacja ta została zaprojektowana z myślą o wrażliwej skórze, a technologia depilacji laserowej jest wystarczająco bezpieczna, aby można ją było stosować na dowolnej części ciała i ukierunkować ją na różne typy skóry, zapewniając jednocześnie maksymalne rezultaty.

Laserowe usuwanie owłosienia – na czym polega?

Depilacja laserowa (Kraków) za pomocą specjalnego lasera polega na przepuszczaniu wiązki światła przez konkretny obszar, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Tam jest ona pochłaniana przez pigment w trzonie włosa i mieszku włosowym. Generuje to ciepło, które rozluźnia włosy, a także wyłącza komórki biorące udział we wzroście włosów, aby zapobiec ich tworzeniu się w przyszłości.

Chociaż jest najbardziej skuteczna i szybka u osób, które posiadają jasną karnację i więcej pigmentu we włosach (mają ciemne włoski) to również osoby o innych typach skóry i jaśniejszych włosach skorzystają z tego zabiegu i będą usatysfakcjonowane.

Depilacja laserem to bezpieczny i opłacalny zabieg depilacji, który zapewnia trwałe rezultaty.

Kiedy widać pierwsze efekty, ile zabiegów potrzeba?

Większość pacjentów widzi pierwsze efekty już po jednym zabiegu. Ilość włosków zmniejsza się średnio o 10 do nawet 30%.

Aby skutecznie pozbyć się owłosienia i uzyskać dobre rezultaty zazwyczaj potrzeba 3-6 zabiegów, chociaż jest to bardzo indywidualne i zależy od typu skóry oraz typu włosów. Po usunięciu owłosienia pacjenci cieszą się gładką skórą przez wiele miesięcy lub lat. Kiedy włoski zaczynają znowu odrastać to zazwyczaj są jaśniejsze i cieńsze. Wystarczy wtedy 1-2 zabiegi przypominające, aby znowu cieszyć się gładkością.

Jakie korzyści daje depilacja laserowa?

 • Zabieg jest przebadany, bezpieczny i ma udowodnioną skuteczność.
 • Dzięki nowoczesnej technologii działa na wszystkich typach skóry oraz odcieniach włosów.
 • Nie będziesz już zmuszona do golenia nóg co 2-3 dni zwykłą maszynką lub też nie będzie konieczności zapuszczania włosów do depilacji woskiem.
 • Oszczędzasz czas i pieniądze w dłuższej perspektywie czasu.
 • Włosy przestają odrastać, a dzięki temu Twoja skóra staje się bardziej miękka i gładka. Nie ma ryzyka podrażnień, wrastających włosków czy czerwonych kropek.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowej depilacji

Jak każdy zabieg, także do depilacji laserowej są pewne przeciwwskazania m.in.:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • aktywne infekcje (przeziębienie, grypa, gorączka itp.),
 • stosowanie antybiotyków (minimum 2 tygodnie przez zabiegiem należy skończyć kurację),
 • stosowanie ziół lub leków fotouczulających,
 • choroby skóry,
 • cukrzyca.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania owłosienia?

 • Przynajmniej 1-2 miesiące przed zabiegiem powinno zaprzestać się ekspozycji na słońce oraz chronić ją kremem z filtrem spf. Dodatkowo jeśli pacjentka korzysta to powinna zaprzestać zabiegów depilacji woskiem czy też depilatorem.
 • Na 3-4 tygodnie przed należy odstawić zioła fotouczulające, kremy z antybiotykami, retinolem, kwasami owocowymi itp.
 • Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry i jej dobrą kondycję.
 • Dzień przed ogól nogi nogi tradycyjną maszynką do golenia, ale nie używaj już żadnego balsamu, kremu czy też olejku.

Postępowanie po zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera

Po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona i jest to zupełnie normalne. Po zabiegu skóra potrzebuje czasu na pełną regenerację, a z racji podrażnienia należy przez najbliższe 24-48h unikać golenia, woskowania czy wyrywania włosów, peelingów, złuszczania naskórka, pływania w basenie lub jeziorze, korzystania z sauny, jacuzzi, gorących pryszniców czy też nadmiernego pocenia się oraz bardzo obcisłych strojów w miejscach poddanych depilacji.

Przez najbliższy czas dobrze postarać się unikać bezpośredniego światła słonecznego, opalania naturalnego i w solarium. Przez 2-4 tygodnie stosuj filtr przeciwsłoneczny, aby chronić skórę.

Więcej o laserowym usuwaniu owłosienia w Krakowie przeczytasz na: https://leaclinic.pl/laserowe-usuwanie-owlosienia-krakow/

Pozbądź się niechcianych włosów dzięki naszemu najnowocześniejszemu laserowi do depilacji i ciesz się gładszą, jedwabistą skórą przez cały rok.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]