Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dalekowzroczność – najczęściej spotykana wada wzroku

Kogo dotyka dalekowzroczność ? Dalekowzroczność czeka praktycznie każdego. Większość ludzi po 40 lub 50-tym okru życia korzysta z tak zwanych okularów „do czytania”.

Jest to najpopularniejszy rodzaj dalekowzroczności, zwany również prezbiopią lub nadwzrocznością starczą. Nie oznacza to jednak, że ludzi młodszych, a nawet dzieci i młodzieży ten problem nie dotyczy. W niektórych przypadkach trudno określić przyczyny dalekowzroczności, ale na pewno warto jak najszybciej ją zdiagnozować. Nie korygowana dalekowzroczność to nie tylko dyskomfort  – nie leczona wada może się pogłębiać i powodować wiele niebezpiecznych problemów zdrowotnych. Najważniejszym objawem dalekowzroczności jest dobre widzenie z daleko i  niewyraźne z bliska – najczęściej ujawnia się podczas czytania drobnego druku. Bezpośrednim powodem dalekowzroczności jest ogniskowanie obrazu widzenia poza siatkówką oka.

Jak można skorygować dalekowzroczność?

Na początku problemów z dalekowzrocznością większość osób wybiera okulary. Nie jest jednak najlepszym pomysłem dobieranie mocy szkieł na własną rękę. Chociaż okulary „do czytania” można nabyć nawet w hipermarkecie czy na stacji benzynowej o wiele lepiej poddać się fachowemu badaniu wzroku. Dla tych, którym zależy na profesjonale poradzie i kompleksowej pomocy przeznaczona jest strona internetowa coopervision.pl. Można się na niej zarejestrować, a następnie umówić na badanie do specjalisty. Coopervision.pl oferuje również swoim użytkownikom soczewki kontaktowe najlepszych marek. Po badaniu wzroku okulista na miejscu dobierze soczewki. Po krótkim szkoleniu z ich użytkowania możemy zaopatrzyć się w zapad soczewek po promocyjnych cenach. Coopervision.pl. To serwis dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie, a jednocześnie zależy im na oszczędności czasu.

Czy soczewki kontaktowe na dalekowzroczność to dobry pomysł?

Dalekowzroczność można korygować za pomocą okularów, chirurgicznie – przy użyciu lasera oraz za pomocą soczewek kontaktowych. Każda z metod ma swoje zalety i wady, jednak soczewki kontaktowe są bardzo wygodne w użyciu i nie wymagają jednorazowego, dość dużego wydatku jakim są okulary. Przed decyzją o zakupie soczewek należy zbadać wzrok, a także upewnić się czy nie istnieją przeciwwskazania do ich regularnego stosowania. Jeżeli ktoś potrzebuje soczewek tylko do czytania może używać soczewek progresywnych. Soczewki są o wiele wygodniejsze od okularów, szczególnie dla uprawiających sport lub wykonujących prace wymagające ruchu i schylania się. Kierowcom zapewniają szersze pole widzenia, a także pozwalają na używanie okularów przeciwsłonecznych czy do jazdy w nocy i we mgle.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]