Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czym kierować się przy wyborze dentysty dla dziecka?

Wydawałoby się, że zęby mleczne, z racji tego, że i tak wypadają, nie potrzebują regularnej opieki stomatologicznej. Nic bardziej mylnego. To właśnie prawidłowa higiena jamy ustnej, już od pojawienia się pierwszych zębów, warunkuje to, czy przy zębach stałych nie będzie problemu z próchnicą i innymi chorobami uzębienia. W związku z tym należy zadbać o to, by dziecko udało się do dentysty, gdy tylko skończy pierwszy rok życia. Czym kierować się przy wyborze dentysty dla dziecka, by wizyta stała się przyjemnością a nie smutnym obowiązkiem?

Aby dobrze wybrać gabinet dentystyczny, w którym dziecko będzie poddane leczeniu, ważne jest, aby rodzice uwzględnili kilka kryteriów co do wyboru dentysty dla dziecka. Przede wszystkim należy szukać takie gabinety stomatologiczne, które oferują leczenie pod kątem tak małych pacjentów. Jeśli już znajdziemy takie miejsce, warto dowiedzieć się, jakie są kwalifikacje dentysty dla dziecka. Dobrze byłoby sprawdzić, jakie jest doświadczenie lekarza w zakresie stomatologii dziecięcej.

Dentysta dla dzieci powinien posiadać umiejętności przekształcania procesu leczenia w zabawę, podczas której można zdobyć nagrody. To z pewnością przyciągnie uwagę dziecka, które na spokojnie będzie miało czas na to, by przyzwyczaić się do nowego miejsca, fotela dentystycznego i samego stomatologa. Biorąc pod uwagę specyfikę psychologii dziecka, dentysta dla dziecka poświęci tyle czasu, ile potrzeba na komunikację z dzieckiem. Dzięki temu maluch będzie mógł bez strachu otwierać buzię i pokazywać swoje uzębienie.

Nie bez znaczenia jest także sama atmosfera, jaka panuje w gabinecie, a także wystrój gabinetu. Dzieci zwracają na to uwagę i z pewnością, kiedy pomieszczenie będzie kolorowe, poczekalnia będzie wyposażona w kila zabawek, dziecko szybciej się przekona się do miejsca i chętnie będzie do niego wracać.

Kiedy umówić się na pierwszą wizytę?

Zwykle pierwszą wizytę u stomatologa rezerwuje się, gdy pojawił się problem z uzębieniem, tzn. w momencie, kiedy dziecko zaczyna skarżyć się na ból zęba. Wówczas dziecko będzie zmuszone do odbycia wizyty, która będzie dla niego wiązała się z bólem i dyskomfortem. Jeśli zarezerwujemy wizytę wcześniej, w celu profilaktycznej wizyty, podczas której będzie tylko sprawdzane uzębienie, maluch przyzwyczai się do nowego miejsca i z pewnością obdarzy dentystę zaufaniem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]