Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy można ćwiczyć w ciąży?

Ćwiczyć może każdy, o ile pozwala nam na to stan zdrowia i lekarz. Tyczy się to nawet pań będących w ciąży. Ba! Jest to dla nich nawet wskazane, ponieważ aktywność fizyczna zapobiega wielu dolegliwościom występującym zwłaszcza po urodzeniu dziecka. Czego powinnaś unikać i dlaczego woda jest Twoim największym sojusznikiem? Co jeszcze jest wskazane? Czy w tym wypadku konsultacja ze specjalistą jest niezbędna? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Jakie ćwiczenia w ciąży?

Zajście w ciążę to dla wielu kobiet okres, w którym szczególnie trzeba zadbać o swoje zdrowie. Mowa tutaj nie tylko o odpowiednim żywieniu, ale też prawidłowo dopasowanych ćwiczeniach, które skutecznie pomogą przyszłym mamom zachować zdrowie i formę. Oczywiście, że można ćwiczyć w ciąży, mało tego, jest to jak najbardziej wskazane. Korzystnie wpłynie to na zdrowie Twoje i dziecka, a także trening dobrze przygotuje Cię do porodu. Jakie ćwiczenia w ciąży warto wybrać?

Świetnymi aktywnościami dla pań są zwłaszcza:

  • Ćwiczenia w wodzie — najbardziej zalecane i najbezpieczniejsze dla kobiet w ciąży. Pływanie doskonale odpręża (a jak wiadomo, ciąża to często stres), pomaga kontrolować wagę i tym samym poprawia kondycję skóry,
  • Ćwiczenia na piłce — stabilizują kręgosłup i wzmacniają mięśnie miednicy, co zmniejsza trudności związane z dźwiganiem ciążowego brzucha,
  • Siłownia — oczywiście bez ekstremalnego wysiłku, skakania, czy zeskakiwania. Siłownia nie jest jednak zalecana, jeśli nigdy na niej nie byłaś i jesteś w ciąży. Chyba że lubisz biegać,
  • Bieganie — na siłowni lub na świeżym powietrzu. Pamiętaj jedynie, aby biegać w ciąży aż do końca drugiego trymestru i nie dłużej, jak 3 km dziennie. Bieganie zmniejsza również szansę na pojawienie się cukrzycy ciążowej.

Konsultacja z ginekologiem

Tak. Zwróć uwagę na to, aby nigdy nie trenować na własną rękę – zawsze wszystko ustal z dobrym ginekologiem. Aby ciąża przebiegała bez żadnych problemów, zalecane jest, by przyszła mama przez 9 miesięcy regularnie odwiedzała lekarza specjalistę. Wszystkie wizyty kontrolne mają na celu zadbanie o zdrowie zarówno jej, jak i dziecka.

Młode mamy podpowiadają, aby decydować się na prywatnych specjalistów. W końcu długie stanie w kolejce nie jest wskazane dla kobiet w ciąży. Gdzie zatem przyjmuje odpowiedni specjalista? Zależy, gdzie mieszkasz. Dobry ginekolog Wrocław prywatnie przyjmuje dziesiątki zadowolonych pacjentek — to miasto jest szczególnie zalecane ze względu na komfortowe warunki i fachowe doradztwo. A jak wiemy, ciężko o coś takiego umawiając się na NFZ. A w przypadku ciąży, szybka pomoc jest obowiązkowa.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]