Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Co to jest, jak działa i w czym może pomóc nebulizator membranowy?

Choroby układu oddechowego zdarzają się niestety dość w dzisiejszych czasach, mogą one mieć charakter krótkotrwały, ostry lub przewlekły. Na ich rozwój może mieć wpływ wiele różnych czynników, od złej diety, przez palenie papierosów, po uwarunkowania genetyczne. W ostatnim czasie rozpowszechnione stało się również używanie nebulizatorów, czyli urządzeń do wykonywania terapii inhalacyjnych w domu – stosuje się je również w leczeniu szpitalnym oraz ambulatoryjnym. Wyróżnia się kilka rodzajów nebulizatorów, jednak tym najbardziej wydajnym, jest nebulizator membranowy.

Jak działa membrana i do czego można stosować nebulizację?

Dostępne w sklepach inhalatory można podzielić na 3 podstawowe rodzaje, są nimi nebulizatory ultradźwiękowe, pneumatyczne i – wspomniane wyżej – membranowe. Każdy z nich ma za zadanie wspomagać leczenie różnych schorzeń układu dróg oddechowych, jednak nie każdy nadaje się dla każdego pacjenta. Jeżeli chodzi o nebulizatory membranowe, to wykorzystują one wibrującą membranę do wytwarzania leczniczej mgiełki, która przy pomocy wdechów pacjenta trafia bezpośrednio do zmienionych chorobowo miejsc w drogach oddechowych.

Zaaplikowany do zbiorniczka lek jest niemal przeciskany przez cienką warstwę membrany przy pomocy drgań o niskiej częstotliwości. Mikromilimetrowe otwory sprawiają, że lek zmienia swoją postać, stając się leczniczym aerozolem, który znacznie łatwiej się wchłania i dużo szybciej działa niż leki w stałej postaci.

Nebulizator membranowy ma niezwykle szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdza się w profilaktyce takich schorzeń jak astma oskrzelowa, zapalenie płuc, mukowiscydoza, czy też POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc). Przy jego pomocy można leczyć również wirusowe zapalenie zatok, do tego celu można wykorzystać roztwór soli fizjologicznej lub inny środek przepisany przez lekarza.

Co może zdziałać i na co może podziałać nebulizator membranowy?

Nebulizatory typu MESH, bo takim właśnie typem jest nebulizator wykorzystujący wibrującą membranę, są wydajne i skuteczne, ponieważ wykorzystują całość zaaplikowanego do zbiorniczka leku, nie powodując przy tym żadnych strat leku. Urządzenie to mogą wykorzystywać osoby w każdym wieku, zarówno osoby dorosłe, starsze, jak i małe dzieci, w tym, w szczególności niemowlaki i noworodki.

W zależności od zapotrzebowania nebulizator membranowy może pomóc w leczeniu i profilaktyce między innymi takich schorzeń układu dróg oddechowych, jak:

  • astma,
  • mukowiscydoza,
  • grzybice płuc,
  • katar sienny,
  • przeziębienie,
  • przewlekły nieżyt nosa,
  • przesuszone drogi oddechowe (np. u chorób wentylowanych mechanicznie),
  • alergie wziewne.

Regularne stosowanie inhalacji, czy to w ramach zaleceń lekarza, czy też profilaktycznie, może pomóc w szybszym wyzdrowieniu. Nebulizacja poprawia komfort codziennego funkcjonowania osobom z przewlekłymi chorobami, pozwala pozbyć się uczucia suchości w gardle, bardzo dobrze rozrzedza zalegającą, gęstą wydzielinę, a także uwalnia od ciągłego uczucia swędzenia i drapania w gardle. To rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób, dlatego że jest po prostu skuteczne i bezpieczne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]