Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Chcesz pozbyć się „pajączków” ? Wypróbuj laserowe zamykanie naczynek

Laseroterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie nieestetycznych „pajączków”, czyli uszkodzonych naczynek, które lokalizują się najczęściej na twarzy i nogach. Ciepło lasera potrafi skutecznie zamknąć naczynko, które szybko przestaje być widoczne. Co trzeba wiedzieć o zabiegu laserowego zamykania naczynek? Czy jego rezultaty są trwałe?

Laserowe zamykanie naczynek – na czym to polega?

Zamykanie naczynek wykonuje się przy pomocy laserów o stosunkowo dużej mocy. Jednym z nich jest laser na naczynka Cutera Excel V stosowany przez ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie. Urządzenie to stanowi obecnie jeden z najnowocześniejszych laserów używanych w medycynie estetycznej do usuwania naczynek. Od wcześniejszych technologii różni się większą skutecznością, bezpieczeństwem i komfortem zabiegu. Siła impulsu Cutera Excel V przewyższa trzykrotnie moc laserów starszej generacji. Głowica chłodząca, w którą wyposażone zostało urządzenie, redukuje odczucia bólowe i chroni skórę przed poparzeniami. Zabieg laserowego zamykania naczynek na twarzy trwa od kilku do kilkunastu minut.

Odpowiednio dobrane parametry urządzenia, takie jak moc czy długość fali, pozwalają na selektywną absorpcję jego światła przez hemoglobinę (barwnik krwi) znajdującą się w naczyniach krwionośnych. Jest ona podgrzewana do ściśle określonej temperatury, bezpiecznej dla sąsiadujących tkanek. Zjawisko to nazywane jest fototermolizą. Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje fotokoagulację (krzepnięcie), a w efekcie – obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynka. Dzięki temu „pajączki” stają się zupełnie niewidoczne.

Jak powstają „pajączki” i czy zawsze sprawdzi się laseroterapia?

Pękające naczynka – drobne, czerwone ślady na skórze, przypominające pajączki albo sieć pajęczą – pojawiają się najczęściej na twarzy i nogach. Przyczyn powstawania pękających naczynek może być wiele: od predyspozycji genetycznych, po nasilone zmiany hormonalne występujące np. podczas ciąży czy w trakcie menopauzy. Otyłość, niezdrowa dieta, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, dojrzały wiek oraz brak ruchu sprzyjają powstawaniu zmian naczyniowych.

Laseroterapia z użyciem Cutera Excel V rekomendowana jest w takich przypadkach, jak:

  • poszerzone naczynka – „pajączki”,
  • trądzik różowaty,
  • rumień,
  • naczyniaki starcze, gwiaździste, płaskie,
  • znamiona naczyniowe,
  • zmiany barwnikowe,
  • przebarwienia skórne,
  • brodawki wirusowe,
  • blizny.

Zamykanie naczynek laserem – trwałość efektów

Laserowe zamykanie naczynek odbywa się błyskawicznie i nie pozostawia śladów. W przypadku mniej zaawansowanych problemów wystarczy jeden zabieg, aby „pajączki” całkowicie zniknęły. Zastosowanie lasera przynosi dodatkowe korzyści – w leczonym miejscu inicjowany jest proces produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się lepiej ujędrniona, gładsza i wyraźnie młodsza.

Laser na naczynka doskonale sprawdza się w usuwaniu rumienia na twarzy, czyli silnego jednolitego zaczerwienienia dużych obszarów skóry, będącego wynikiem nadreaktywności naczyń krwionośnych. Przynosi także znakomite rezultaty w leczeniu trądziku różowatego, którego objawami jest właśnie rumień i pękające naczynka. W przypadku tego typu zmian zwykle konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Należy pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek przynosi trwałe efekty, ale nie daje pewności, że za jakiś czas nie powstaną kolejne zaczerwienienia, zwłaszcza jeśli skóra ma do nich predyspozycje.

Zmagasz się z cerą naczynkową? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy pomogą w doborze odpowiedniego leczenia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]