Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Cena za graft? Sprawdź ile możesz zapłacić za przeszczep włosów

Czy wiesz, że Polacy należą do czołówki 10 państw na świecie, z dużym problemem łysienia wśród ludności ? Problem dotyka niemalże 50 % mężczyzn przed 50 rokiem życia oraz 20 % dorosłych kobiet. Utrata włosów wiąże się utratą pewności siebie oraz niskim poczuciem własnej wartości. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z łysieniem jest przeszczep włosów. Sprawdź na czym polega i jaka jest cena przeszczepu włosów ?

Przeszczep włosów – dla kogo ?

Łysienie nie jest jedynie domeną starszych panów – może nas dotknąć w każdym wieku. Z problemem wypadania włosów i łysienia możemy się więc spotkać zarówno u dzieci, nastolatków jak i dorosłych kobiet, i mężczyzn. Przyczyną mogą być różnego rodzaju choroby takie jak łysienie androgenowe, wrodzony brak owłosienia lub operacje zmiany płci.

Nie zawsze też problem dotyczy tylko braku włosów na głowie – jak czytamy na www.medmix.pl może dotyczyć również braku brwi, rzęs, a w przypadku osób po zmianie płci braku włosów na torsie, brzuchu czy w okolicy narządów płciowych.

Leczenie farmaceutykami nie zawsze jest skuteczne, natomiast we wszystkich przypadkach rozwiązaniem może okazać się przeszczep włosów

Przeszczep włosów – zalety i przeciwskazania

Zabieg przeszczepu włosów polega na zwiększeniu ilości włosów na obszarze skóry, który został dotknięty łysieniem bądź całkowitym brakiem owłosienia. Włosy pobiera się wcześniej z grubszych części skóry głowy lub z innych owłosionych części ciała i przeszczepia się je we wcześniej wybrane miejsca.

Zabieg ten jest wykonywany bardzo często, a do jego głównych zalet należą:

 • wzrost poczucia własnej wartości
 • wzrost pewności siebie
 • zredukowanie bądź całkowite pozbycie się nieestetycznych „łysych placków”
 • bezbolesność zabiegu i jego mała inwazyjność
 • stosunkowo szybko widoczne efekty

Przeszczep włosów często jest impulsem do zmiany całego życia – ludzie, którzy do tej pory unikali innych z powodu łysienia czy braku owłosienia zaczynają się otwierać, udzielać towarzysko i nawiązywać nowe relacje.

Warto jednak wspomnieć, że nie zawsze jeden zabieg gwarantuje pełny sukces. Bywa tak, że zabieg należy powtórzyć kilka razy by efekt był zadowalający.

Przeszczep włosów, tak jak i inne zabiegi posiada szereg przeciwskazań, które mogą zniszczyć nasze marzenia o bujnej czuprynie. Do przeciwskazań, które mogłyby zagrozić naszemu zdrowiu i życiu należą:

 • ciąża
 • ogólny zły stan zdrowia
 • nadciśnienie krwi
 • stany po wylewie lub udarze
 • przebyty zawał serca
 • problemy z krzepliwością krwi (w tym hemofilia)
 • choroby skóry głowy (trzeba je wcześniej wyleczyć, by problem nie wrócił)
 • cukrzyca, w zaawansowanej formie

Przeszczep włosów – metody

Przeszczep włosów można wykonywać różnymi metodami. Dobór odpowiedniej zależy od indywidualnego przypadku. Wśród najpopularniejszych metod można wyróżnić:

Metoda FUE

Polega na pobraniu graftów, czyli mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy, a następnie przeszczepieniu ich w przerzedzające się miejsca; w ten sposób przeniesione mieszki włosowe zachowują swoje właściwości, a efekt jest bardzo wyraźny i naturalny;

Metoda FUE jest jedną z najczęściej i najchętniej wybieranych metod, przy której blizny są niewidoczne.

Metoda No-Shaving

Polega na przeczepianiu włosów bez konieczności golenia miejsca, z którego są pobierane mieszki. W przypadku tej metody lekarz wykorzystuje specjalne punche i urządzenia, które umożliwiają pobranie długich włosów.

Metoda No – Shaving jest metodą innowacyjną w przypadku przeszczepu włosów.

Metoda BHT

Metoda BHT to z ang. Body Hair Transplantation polega na pobraniu graftów z wyznaczonego, innego niż głowa, miejsca na ciele. Może to być np. podbródek, plecy lub klatka piersiowa.

Stosuje się ją najczęściej wówczas, kiedy nie można pobrać mieszków z głowy lub kiedy są one w kiepskim stanie.

Metoda ARTAS

Bardzo popularna metoda, w której stosowany jest robot wykonujący transplantację przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji. Nad zabiegiem cały czas czuwa lekarz.

Metoda ta jest bardzo precyzyjna,  szybka i nieinwazyjna.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Nie jest to sama w sobie metoda przeszczepu, natomiast terapia może znacznie wspomóc jakość przeszczepionych mieszków, a także usprawnić proces gojenia się ran.

Przeszczep włosów – skuteczność

Przeszczep włosów jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia w przypadku m.in., łysienia androgenowego  bądź braku owłosienia. Należy pamiętać, że podobnie jak naturalne włosy, tak i te przeszczepione potrzebują kilku miesięcy by w pełni odrosnąć.

Przeszczep włosów – cena

Jeszcze kilka lat temu przeszczepy włosów kojarzyły się z bólem, koniecznością używania skalpela i długim czasem dochodzenia do siebie po zabiegu. Obecnie wykorzystywane metody są nieinwazyjne i coraz popularniejsze. Cena przeszczepu włosów uzależniona jest od  wielu czynników takich jak wielkość obszaru, na którym chcemy przeszczepić włosy, ilość pobranych graftów czy metoda z jakiej będziemy korzystać. Biorąc te dane pod uwagę nie sposób jest podać jednej, konkretnej ceny przeszczepu włosów. W zależności od kliniki ceny te wahają się od kilku złotych za jeden graft do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych za cały zabieg.

Jeśli i Ty bezskutecznie walczysz z łysieniem, a Twoja samoocena zmniejsza się z każdym kolejnym znalezionym na grzebieniu włosem zainteresuj się przeszczepem i odzyskaj pewność siebie. Jeśli przeraża Cię cena przeszczepu włosów to wiedz, że wiele klinik współpracuje z bankami, dzięki czemu płatność można rozłożyć na dogodne raty, najczęściej załatwiając wszystko na miejscu w klinice, bez konieczności dodatkowej wizyty w banku.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]