Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Astygmatyzm – objawy i leczenie

Astygmatyzm, czyli inaczej niezborność jest wadą rogówki lub soczewki ocznej, które na skutek różnych czynników uległy zniekształceniu. Powoduje to rozproszenie wiązki światła, co daje efekt zamazanego i nieostrego obrazu.

Astygmatyk może widzieć niewyraźnie zarówno z bliska, jak i z daleka, co jest przyczyną wielu stresujących sytuacji i powoduje duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Jakie ma astygmatyzm objawy i jak skutecznie leczyć tę powszechną wadę wzroku? Sprawdź, co radzimy.

Jak rozpoznać astygmatyzm?

Jeżeli najzwyklejsze czynności, takie jak szycie, czytanie, robótki ręczne czy praca przy komputerze sprawiają ci trudności z powodu nieostrego widzenia lub masz problemy z dokładnym widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali, takich jak, np. znaki drogowe lub napisy to prawdopodobnie cierpisz na astygmatyzm. Aby jednak upewnić się w swoich przypuszczeniach warto, umówić się na wizytę u specjalisty. Lekarz okulista przeprowadzi dokładne badanie wzroku i na tej podstawie postawi diagnozę. Zaleci dalsze leczenie idealne do twojego stylu życia i rodzaju wady, a najczęściej będą to soczewki kontaktowe.

Jakie są przyczyny astygmatyzmu?

Astygmatyzm występuje w przypadku, kiedy rogówka lub soczewka oka nie ma regularnego kształtu, ale przybiera formę wydłużoną, podobną do jajka lub piłki rugby. Badania naukowe potwierdzają, że astygmatyzm może być dziedziczony, ale nie jest to jedyną przyczyną tej często występującej wady wzroku. Mogą ją powodować także urazy mechaniczne oka lub inne schorzenia, takie jak stożek rogówki, kiedy to przyjmuje ona postać stożka. Do przyczyn powstawania astygmatyzmu należy zaliczyć także wady anatomiczne i zwyrodnieniowe.

Astygmatyzm objawy

Objawów astygmatyzmu jest wiele, a do najczęstszych zalicza się między innymi:

• nieostre widzenie i trudność ze skupieniem wzroku na przedmiotach znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko,
• problemy z nauką i koncentracją,
• bóle głowy w okolicy czołowej,
• napięcie gałek ocznych,
• zmęczenie oczu podczas wysiłku wzrokowego,
• tarcie i mrużenie oczu,
• przekrzywianie głowy i częste mruganie,
• widzenie gwiazdek jako plamek, a linii prostych jako krzywe,
• zaburzenie poczucia przestrzeni.

Jakie są najlepsze metody leczenia?

Bardzo dobrym wyborem są soczewki kontaktowe. W zależności od rodzaju astygmatyzmu, który może być regularny lub nieregularny, specjalista dobierze odpowiedni rodzaj soczewek korekcyjnych. W przypadku astygmatyzmu regularnego będą to toryczne soczewki kontaktowe, które skorygują różnice w kształcie oka i umożliwią poprawne skupianie się światła na siatkówce, zaś rzadziej występujący astygmatyzm nieregularny można skorygować przy pomocy specjalistycznych soczewek kontaktowych.

Astygmatyzm, a soczewki kontaktowe

Do korygowanie wszelkich objawów astygmatyzmu idealnie nadają się produkty marki Acuvue. Możesz dobrać rodzaj soczewek do stylu życia, jaki prowadzisz i swoich indywidualnych potrzeb. To produkty wyjątkowe, które są jedynym, słusznym wyborem, ponieważ są cienkie, lekkie, znakomicie przepuszczają tlen i wyposażone są w odpowiednie filtry, chroniące oczy przed słońcem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]