Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

5 sposobów na podrażnienia skóry po goleniu

Któż z nas nie lubi gładkiej, błyszczącej i zdrowej skóry po goleniu czy depilacji. Właściwie przeprowadzony zabieg daje poczucie świeżości, czystości i zadowolenia. Podkreśla też atrakcyjność danej osoby, gdyż świadczy o jej higienicznym trybie życia. Ale żeby nie było nadto różowo, dosyć często pojawiają się podrażnienia po goleniu, które mogą prowadzić do rozwoju szeregu innych jednostek chorobowych skóry. Wynika to z reguły z niewłaściwego przebiegu procesu depilacji owłosienie. Jak sobie z tym radzić? Oto pięć sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze – odpowiednie przybory i właściwa technika golenia

Istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie golenia czy też depilacji. Można używać do tego celu depilatorów, elektrycznych lub manualnych maszynek do golenia, maszynek z wkładami, żyletek, a nawet brzytew. Podstawową zasadą jest jednak tak, aby powierzchnia ciała była oczyszczona i nawilżona odpowiednim preparatem (np. mydłem, pianką czy żelem), a ostrze przykładane było do skóry pod kątem około trzydziestu stopni.

Po drugie – wszystko zaczyna i kończy się na higienie

Kluczową zasadą przy depilacji, która pomoże nam uniknąć, a przynajmniej zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień po goleniu jest rygorystyczne i bezwarunkowe przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Tak więc przyrządy do golenia muszą być czyste, nie może być na nich śladów rdzy i trzeba je przechowywać w suchych i możliwie sterylnych warunkach. Ponadto nie mogą być tępe i używane przez inne osoby.

Po trzecie – dbaj należycie o skórę

Odpowiednia pielęgnacja i przygotowanie skóry do golenia – to kolejna skuteczna metoda na podrażnienia po goleniu. Skóry nie wolno ani zbytnio przesuszać, ani nazbyt natłuszczać. Żadne z tego typu ekstremów nie będą dobre dla naszego organizmu.

Pamiętajmy też, aby golić się pod bieżącą wodą, najlepiej pod ciepłym prysznicem. Wówczas zmyjemy nie tylko złuszczony naskórek, ale pozwoli to nam uniknięcia przedostania się pod naskórek różnego rodzaju bakterii, grzybów czy wirusów.

Pośpiech jest szkodliwy – to czwarta zasada

Niepotrzebny pośpiech w trakcie golenia, jak i zbyt mocny najazd ostrza maszynki na naskórek sprawiają, że ten nie wytrzymuje przeciążeń mechanicznych i ulega zniszczeniu bądź znacznemu wytarciu. Dlatego maksyma, aby spieszyć się powoli, sprawdzi się również i w tym przypadku.

Gol się we właściwym momencie – reguła nr 5

Golenia i depilacji nie wykonujemy, jeśli wybieramy się w miejsca publiczne, takie jak basen, sauna, plaża, solarium czy SPA. W przestrzeniach tych, co do zasady nagromadzona jest większa liczba potencjalnie szkodliwych drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Po goleniu należy też unikać ekspozycji na silne promienie słoneczne, które za sprawą promieni UV negatywnie oddziałują na podrażnione mechanicznie miejsca.

Jakiego środka użyć na problemy skórne?

Jeśli już nasza skóra potrzebuje pomocy, albo przewidujemy, że będzie jej potrzebować, zastosujmy sprawdzony wyrób medyczny, jakim jest obecny od wielu lat na polskim rynku farmaceutycznym – Sudocrem. Dzięki zawartości tlenku cynku oraz substancji nawilżających jest on w stanie skutecznie chronić naszą skórę, a jeśli ulegnie zniszczeniu – skutecznie i szybko ją zregenerować.

Krem bez recepty

Co istotne, a zarazem bardzo wygodne, preparat ten dostępny jest bez recepty w opakowaniach o różnych pojemnościach, które można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Są to tuby o pojemności 60 g, 125 g, 250 g i 400 g. Można go kupić zarówno w aptekach, jak i marketach, sklepach drogeryjnych czy wygodnie – przez Internet.

Jak używać Sudocrem?

Nanosimy niewielką ilość kremu na chore miejsce, po czym ją dokładnie rozsmarowujemy. Niewskazane jest pozostawienie grubej warstwy kremu, co uniemożliwia właściwe oddychanie skóry. W przypadku ran należy krem stosować wyłącznie na ich obrzeżach. Krem można stosować codziennie, profilaktycznie, a więc jeśli nie ma nawet objawów chorobowych.

Więcej na temat korzyści płynących ze stosowania Sudocremu z odniesieniami do medycznej literatury naukowej, można przeczytać na stronie producenta sudocrempolska.pl.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]