Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

10 cech dobrego dentysty

Już sama myśl o wizycie u dentysty wywołuje u wielu osób negatywne emocje. Czują oni strach, niepewność i często ogromny stres. Trzeba jednak wiedzieć, że regularne wizyty u stomatologa są niezwykle ważne. To właśnie dzięki nim specjalista jest w stanie sprawdzić ogólny stan zdrowia jamy ustnej i w razie potrzeby podjąć leczenie. Dobry dentysta powinien mieć określone cechy, które przydają się w jego trudnej pracy.

Dlaczego tak wielu pacjentów boi się dentysty?

Z przeprowadzonych badań wynika, że wielu pacjentów tak bardzo boi się dentysty, że unikają oni wizyty u specjalisty nawet w momencie silnego bólu zębów. Może mieć to naprawdę bardzo przykre konsekwencje zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Strach przed dentystą nazywany jest dentofobią i często wywołuje podobne objawy jak inne fobie. Można do nich zaliczyć przyspieszone bicie serca czy wzmożoną potliwość rąk.

Główną przyczyną negatywnych emocji, które może wywołać wizyta u dentysty, są najczęściej niemiłe wspomnienia z dzieciństwa. „Bardzo często pacjenci nie bywają u dentysty nawet 15 lat, przez co pamiętają jedynie czasy, kiedy zabiegi były wykonywane przy użyciu przestarzałych metod i mogły sprawiać ból. Jednak obecnie gabinety stomatologiczne są wyposażone w nowoczesny sprzęt, a specjaliści są przyjaźnie nastawieni i gotowi do bezbolesnej pomocy”. – mówi pracownik przychodni stomatologicznej Dental, która znajduje się w Lublinie.

Czym musi się cechować dobry dentysta?

Nawet najlepiej wyposażony gabinet dentystyczny nie przekona pacjenta do wizyty, jeżeli sam stomatolog nie będzie miał konkretnych cech. Lekarz ten musi sprawić, że dana osoba mu zaufa oraz poczuje się komfortowo. Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry dentysta.

  • Wzbudza zaufanie. Żaden pacjent nie skorzysta z usług, jeżeli nie będzie pewny kompetencji danego specjalisty.
  • Ma ogromną wiedzę i stale ją uaktualnia. Stomatologia stale się rozwija, dlatego dobry dentysta musi być na bieżąco ze wszystkimi nowymi doniesieniami naukowymi.
  • Jest cierpliwy. Często pacjenci mają wiele pytań, dlatego stomatolog powinien na nie spokojnie odpowiadać, dzięki czemu z pewnością pacjenci poczują się lepiej w jego gabinecie.
  • Działa skutecznie. Dobry dentysta potrafi pomóc każdemu.
  • Musi być komunikatywny. Stomatolog powinien porozumieć się z każdym – dzieckiem, dorosłym oraz seniorem.
  • Jasno oraz w prosty sposób przekazuje informacje. Nie każdy pacjent zna się na stomatologii, ale chce zrozumieć co mu dolega i w jaki sposób będzie przebiegało leczenie.
  • Jest niezwykle empatyczny oraz wyrozumiały. Dobry specjalista potrafi zrozumieć strach pacjenta i próbować temu przeciwdziałać.
  • Musi umieć pracować z innymi ludźmi. Często leczenie stomatologiczne wymaga pomocy innych osób, na przykład asystentki czy higienistki, dlatego dobry dentysta doskonale radzi sobie ze współpracą z innymi ludźmi.
  • Jest odporny na stres. Codzienna praca stomatologa jest pełna stresujących sytuacji.
  • Indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Dobry dentysta musi wiedzieć, że to co pomaga jednemu pacjentowi, niekoniecznie musi rozwiązać problem u drugiego.

Dzięki odpowiedniemu podejściu stomatologów oraz dobrze wyposażonym gabinetom coraz więcej ludzi decyduje się na wizyty dentystyczne. I to bez uczucia strachu!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]